Let’s travel together.

Yılbaşı Kutlamak İçin Gidilecek En İyi Yerler

0 13

Tekrardan merhabalar, bugün hazır yılbaşı yaklaşmışken tatil ve kutlama için nerelere gidebileceğinize dair bir liste hazırlamak istedim. Daha önce “Kışın Gezilecek En Güzel Ülkeler” listemiz ile sizlere güzel tatil yerleri önermiştik. Şimdi de yılbaşı kutlamalarınız için birkaç öneride bulunmak istedik. Yılbaşı kutlamak hepimiz için güzel olsun isteriz. Koskoca bir yılı aynı şehirde geçirip yılbaşını da aynı şehirde kutlamak istemeyenler için hem kolay ulaşılabilir hem de gayet güzel kutlama yapılabilir bir Türkiye için listesi hazırladım. Bu şehirler hem renkli hem eğlenceli hem de kalabalık havasıyla size saati unutturacak. O halde listemize Alaçatı ile başlayalım.

1. Alaçatı, İzmir / Yılbaşı Kutlamak İçin Gidilecek En İyi Yerler

Alaçatı
Alaçatı

Alaçatı denilince akla hemen deniz, kum ve güneş geliyor ancak tatil konusunda olduğu kadar yılbaşı partileri konusunda da epey tercih edilen bir yerdir burası. Pek çok insan bilmez ama Alaçatı kendi has mimari yapılarının arasında yılbaşı için sokak partilerine de şahitlik ediyor. Dar ve güzel sokaklarında ateşlerin yakıldığı, hep bir ağızdan sevilen şarkıların söylendiği güzel ortamda Alaçatı yılbaşı için size harika bir hatıra verecektir.

2. Antalya

Yılbaşı Kutlamak İçin En Güzel Yerler / Antalya
Yılbaşı Kutlamak İçin En Güzel Yerler / Antalya

“Antalya Noel Baba’nın memletidir” derler. E böyle bir söylem varken yılbaşında Antalya’yı tercih etmemek ne derece mantıklıdır bilinmez. Hem yerli hem de yabancı turistlerin akın akın ziyaret ettiği Antalya, sıcak havasıyla birçok ünlü sanatçının şarkılarını dinleyebileceğiniz ve dans gruplarının şovlarını izleyebileceğini harika ortamları ile sizi bekliyor olacak. Antalya sessiz sakin ve yüksek binaları olmadığı için insanları bunaltmayan bir şehir. Kesinlikle tercih edilmeli.

3. Nişantaşı, İstanbul

Nişantaşı
Nişantaşı

Nişantaşı Türkiye’nin gezilip görülmesi gereken en güzel yerlerindendir. Nişantaşı, gerek müzeleriyle gerek de tasarımlarıyla özgün cafeleriyle İstanbulluların en sevdiği semt olurken aynı zamanda yılbaşı için de harika bir tercih olabiliyor. Meşhur İstiklal Caddesi her yılbaşında farklı konseptler ile süsleniyor. Nerede nasıl eğlenmek isterseniz öyle takılabileceğiniz nadir yerlerdendir. Ayrıca Türkiye’de Kışın Gezilecek En Güzel 5 Yer” yazımız ile yılbaşı tatilinizi farklı yerlerde de kutlayabilirsiniz.

4. Datça

Datça
Datça

Eğer “Ben yaz tatilimde denize doyamadım, hem denize hem de yeni yıla girmek istiyorum.” diyorsanız Datça tam size göre olabilir. Datça, yerlileri tarafından en çok kışın sevilir. Çünkü turistler olmaz ve güzelim tatil yeri derin bir sessizliğe bürünür. E yılbaşının da getirdiği umudu ve eğlenceyi de işin içine katarsak hem sakin hem de eğlenceli bir yılbaşı tatili geçirmeniz an meselesi olacaktır. Ben pişman olacağınızı düşünmüyorum. Datça, yaz aylarında gidilip görülmesi gerektiği kadar kış aylarında da oldukça huzur verici olabiliyor.

5. Rize / Yılbaşı Kutlamak İçin Gidilecek En İyi Yerler

Yılbaşı Kutlamak İçin En Güzel Yerler / Rize
Yılbaşı Kutlamak İçin En Güzel Yerler / Rize

Eğer benim gibi artık deniz, kum ve güneşten bıktıysanız yeni yıla Rize’de girebilirsiniz. Yaylaların tadını ille de yaz aylarında çıkarmak zorunda değilsiniz. Hatta bana sorarsanız Rize karlar altındayken çok daha güzel. Rahatlatıcı Karadeniz müzikleri ile bembeyaz bir doğanın içinde yanınızda sevdiğiniz insanla yürümek kadar güzel başka ne olabilir ki? Hem bungalov evlerde de kalıp huzurlu bir gece geçirebilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken bir konu var ki sakın kaybolmayın… Yani etrafın güzelliğine dalıp…

Uçak biletinizi hemen kapın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.