Let’s travel together.

Yaz Tatilinin Bir Numaralı Adresi Milas Gezi Rehberi

0 3

Eğer yaz ayları için tatil planları yapıyorsanız bu yazıyı okumadan karar vermemenizi öneririm. Yılın 12 ayı deniz, güneş ve kumdan vazgeçemiyor sürekli yüzmek ve güneşlenmek istiyorsanız Milas harika bir tercih olabilir. Muğla Milas’a gittiğinizde hem doğadan hem de havasından fazlasıyla yarararlanacaksınız. Dönmek dahi istemeyeceksiniz.

Gazimağusa’da Ne Yenir?

Milas Nasıl Bir Yer?

Milas
Milas

Milas, Fethiye’den sonra Muğla’nın en büyük ilçesi. MiIas, altın sarısı kumsalları ile tüm dünyaya ün salmış durumda. Zaten dünyanın başka yerinde de bu derece güzel kumsallar görmek gerçekten kolay değildir. Ün yapmış el emeği halıları, eski zamanların tozlarını hala üzerinde bulunduran evleri, zeytin bahçeleri ve tertemiz havası ile insanın içini açan harika bir tatil yeri. Antik kalıntılarının yanı sıra, küçük ama şirin çarşısının içinde tüm eski zaman ürünleri de satılıyor. Yani MiIas sadece kalıntılardan ibaret bir yer değil.

Antalya’nın Tarihi Tatil Yeri Demre Gezi Rehberi

Milas’ın Tarihi Güzellikleri

Milas gezinizde sadece doğal güzellikleri değil tarihi ve kültüren birçok ayrıntıyı yakalayabileceğiniz muhteşem bir tatil yeri. Zaten MiIas denildiği zaman doğal güzelliklerinden ziyade tarihi bile hatırlanır ve bilinir. Herakleia Antik Kenti, İasos Balık Pazarı Hava Müzesi, Labranda Antik Kenti, Beçin Kalesi, Zeus Karios Tapınağı ve Gümüşkesen Anıtı Milas’ta tatil yapanların mutlaka görmesi gereken yerlerden sadece birkaçı.

Milas’ta gezilecek yerler:

  • Yediler Manastırı,
  • Ulu Cami,
  • Firuz Bey Cami ve
  • Ağa Camisi
Milas
Milas

Hep tarihi güzelliklerini anlattım biraz da doğal güzelliklerini, denizini, tertemiz plajlarını ve tam kamp yapmalık çam ormanlarına değineyim. Milas, Zeytinlikuyu plajı ile meşhur bir tatil yeri. Çam ormanlarının içinde yürürken kafanızı kaldırdığınızda harika altın kumsallarını gördüğünüz bir yer hayal edin. Hem doğanın içindesiniz hem de yanı başınızda istediğiniz zaman girip serinleyebileceğiniz tertemiz bir deniz var. Doğa içinde bir süre yürüdükten sonra Bafa Gölü Milli Parkına gittiğiniz zaman karşınıza çıkan o şirin Kazıklı Köyü’nde göreceksiniz Zeytinlikuyu Plajı’nı. Sıcacık berrak sularında doyasıya yüzdükten sonra yürüyüş parkurlarıyla ünlü Uyku Vadisi’ni de kesinlikle görmelisiniz.

Milas, 2020 yazının tatili için harika bir tercih olabilir. Eğer daha önce gitmediyseniz bu doğal ve tarihi güzelliği mutlaka öneririm.

Gazimağusa Otel Fiyatları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.