Let’s travel together.

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz En Güzel ve Ucuz 5 Şehir

0 5

Bugün sizlere rahat rahat gezebileceğiniz en güzel vizesiz ve ucuz 5 şehirden bahsedeceğim. Hepimiz bir yerleri gezmek görmek istiyoruz fakat bu isteğimize bazen pek çok şey engel olabiliyor. Bu yüzden bazı zamanlar kolay ulaşılabilen hedefler çok daha güzel hissettirebiliyor. İşte size bugün hazırladığım liste de vizesiz gidebileceğiniz ucuz ve güzel şehirlerden oluşuyor. Lafı fazla uzatmadan hemen listemize başlayalım 🙂

Merit Royal Girne

Sırbistan / Belgrad

Sırbistan Belgrad | Vizesiz Ülkeler
Sırbistan Belgrad | Vizesiz Ülkeler

Sırbistan, gece hayatı ve sıcak insanlarıyla bir kere gidenin bir daha aklından çıkmayan harika bir ülke. Beldrag da bu harika ülkenin harika bir şehri. Sırbistan Türk vatandaşlarından vize istemediği için rahatlıkla giriş çıkış yapabiliyorsunuz. Genelde bu harika şehre 2-3 günlük seyahatler için gidiliyor fakat zamanınız varsa çok daha fazla vakit ayırmanızı öneriyorum. Belgrad’ı gezerken Osmanlı dönemi yapıları görmeyi ve fotoğraflamayı unutmayın. Gece hayatını da bol bol yaşayın :).

Türkiye’nin En Güzel Tatil Otelleri | En İyi 5 Tatil Oteli

İran / İsfahan | Vizesiz Ülkeler

İran İsfahan
İran İsfahan

İran benim en sevdiğim ülkelerden bir tanesidir. Tarihi dokusu ve kültürel zenginliklerini yanı sıra hoşgörülü insanları size harika bir seyahat deneyimi kazandıracaktır. Bu listeye ise İran’ın İsfahan şehrini ekliyorum. Zerdüştlük inancına dair pekçok bilgi elde edebileceğiniz İsfahan’ın meydanı o kadar büyük ve zengin ki zamanında buraya dünyanın yarısı diye hitap edilirmiş. Eminim gezerken nereye bakacağınızı şaşıracaksınız.

Colony Hotel Girne

Lübnan / Beyrut

Lübnan Beyrut | Vizesiz Ülkeler
Lübnan Beyrut | Vizesiz Ülkeler

Beyrut, Lübnan’ın başkenti ve tam bir yeme içme cenneti. Ortadoğu’nun Paris’i niteliğinde olan Beyrut, her ne kadar adı kötü anılsa da kesinlikle gidilip görülmesi gereken en nadide şehirlerden sadece bir tanesi. Kültürü, gece hayatı ve yaşam tarzıyla eminim ilginizi çekecek.

Gürcistan / Tiflis | Vizesiz Ülkeler

Gürcistan Tiflis
Gürcistan Tiflis

Genelde Batum’a giden insanlar Tiflis’in de Batum gibi olacağını zannediyor ama Tiflis hem eğlence hem de gezilecek yerler anlamında Batum’dan kesinlikle çok fakrlı bir şehir. Gürcistan her ne kadar Türkiye’nin batısında yaşayanlar için biraz uzak köşe olsa da hem vizesiz gidilebilecek hem de çok para harcanmayacak nadir güzel ülkelerden sadece bir tanesi. Tiflis’i de seveceğinizden adım gibi eminim.

Bozcaada Gezi Rehberi | Bozcaada’da Gezilecek Yerler

Ukrayna/ Lviv

Ukrayna Lviv
Ukrayna Lviv

Listemizin son sırasında Ukrayna Lviv yer alıyor. Ukrayna’ya sadece nüfus cüzdanınız ile giriş yapabilirsiniz. Sonrasında ise geriye müthiş Lviv yemeklerini tatmak ve şehrin eşsiz kültürünün içine karışmak kalıyor. Lviv’in soğuğu gerçekten çok kötüdür. Bu yüzden bahar ya da yaz aylarında gitmenizi öneriyorum. Yani “Ben soğuğu severim katlanırım.” demenizi pek önermem. Şehrin müzeleri ve eğlence mekanları epey meşhur. Altını üstüne getirin derim 🙂

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.