Let’s travel together.

Gidilebilecek En Güzel Vizesiz Ülkeler

0 20

Merhabalar, bu yazımızda vizesiz gidilen ülkeler arasından en güzellerine değineceğiz. Hepimiz aniden çıkıp bir yerleri gezmek isteyebiliyoruz ancak malum vize işlemleri bazen o seyahati ertelememize bazen de ne yazık ki iptal etmemize sebep olabiliyor. Ancak kafamız estiği anda gidip seyahat edebileceğimiz vize istemeyen ülkeler kategorisinde 102 ülke var! Vizesizden kastımız bir başvuru ve başvuru sonrasında uzun bir değerlendirme sürecinin olmaması. Bahsettiğimiz şey Amerika ya da Avrupa ülkelerine başvurduğunuz vizeler gibi değil. 5-10 dakikada işlem bitiyor ve hooop uçağa atlıyorsunuz. Schengen Vizesinin nasıl alınacağını öğrenmek istiyorsanız bağlantıya tıklayınız efenim.

Bazı ülkeler bu kısa süren işlemi online bazı ülkeler uçaktan inince istiyor bazı ülkeler de hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan sizi kapıdan geçiriveriyor. Biz bugün sizler için hazırladığımızı listede vizesiz ülkelerden en güzellerini topladık ve ülkelere biraz değindik. Arasından istediğinizi seçip yaz aylarına erken rezervasyon yapabilirsiniz. Ha bu arada Seyahat Parası Biriktirmenin En İyi 5 Yolu başlıklı yazımıza da göz atmayı unutmayın :).

Avrupa’daki En Güzel Vizesiz Ülkeler

İlk önce Avrupa’da bulunan vizesiz bazı ülkelere değineceğiz. Sonrasında da Asya’ya geçeceğiz. Vizesiz gidilebilecek ülkeler listemize Bosna Hersek ile başlayalım.

Bosna Hersek

Bosna Hersek
Bosna Hersek

Bosna Hersek, eşsiz mimarisi ve doğası ile her yıl pek çok turisti ağırlıyor. Mostar ve Saraybosna ile bilinen kardeş ülkemiz, ortaçağ köyleri ve içinden akan nehirleri ile de ünlü. Türkiye’yi çok sevdiklerini her zaman dile getiren Bosnalıların sıcak kanlı tavırları da görülmeye kesinlikle değer.

Sırbistan

Sırbistan / Vizesiz Ülkeler
Sırbistan / Vizesiz Ülkeler

Sırbistan son zamanlarda çok fazla değerlenen ve bu değerin gittikçe arttığı bir ülke olmaya başladı. Özellikle genç turistler ve uzun süreli ziyaretçileri ile herhangi bir Avrupa ülkesinden bir farkı olmamaya başlayan Sırbistan, Belgrad’a topladığı gençleri güzel bir doğa harikasından sabaha kadar eğlencenin hız kesmediği gece kulüplerine alıyor. Ayrıca müzik festivalleri ile de büyük bir genç kitle yakalayan Sırbistan’ı daha çok eğlence merkezi olarak sizlere öneriyoruz. Ancak elbette Subotica, Niş ve Yeni Pazar gibi tarihi şehirleri de görmeden ayrılmayın.

Gürcistan / Vizesiz Ülkeler

Gürcistan
Gürcistan

Gürcistan, her ne kadar az bilinse de doğası ile dünya üzerindeki nadir ülkelerden bir tanesi. Hem tarihi kokusu hem de eşsiz doğal güzelliği kolay ulaşım ile buluşunca Gürcistan gerçekten harika bir ülke oluyor. Ayrıca Gürcistan cep yakmayan, her yerini dilediğiniz gibi gezebileceğiniz, istediğiniz zaman bir yere girip bir şeyler yiyip içebileceğiniz de bir ülke. Biz Batum’u mutlaka görmenizi öneriyoruz.

Asya’daki En Güzel Vizesiz Ülkeler

Listemizin Asya kısmına geçtik. Ancak Avrupa’da bulunan Makedonya ve Karadağ’a da bir göz atmanızı isteriz. Listeye eklemememizin sebebi pek seyahat edilmiyor oluşu. Fakat seyahat edilmese bile gezilip görülesi yerleri elbette var. Asya’daki vizesiz ülkeler listemize Filipinler ile başlıyoruz.

Filipinler

Filipinler / Vizesiz Ülkeler
Filipinler / Vizesiz Ülkeler

Filipinler’e Kışın Gezilecek En Güzel Ülkeler yazımızda değinmiştik. Türkiye’nin soğuğundan kaçıp Asya’nın sıcak denizlerinde yüzmek isteyenlere önerdiğimiz Filipinler, bünyesinde barındırdığı binlerce güzel adası ile tanınan bir ülke. Masmavi denizleri ile ünlü olan ülke vizesiz turist aldığı için her yıl tatil için gelen insanlarla dolup taşıyor. Bizce Filipinler, dünyada gidebileceğiniz en güzel yerlerden birisi. Tropik meyvelerin ve eşsiz yerel yemeklerin harika manzaralarla buluştuğu bu güzel ülkeye bir gün kesinlikle gitmenizi öneriyoruz.

İran / Vizesiz Ülkeler

İran
İran

İran, tarihi yapıları, geçmişi ve kültürüyle gerçekten çok eşsiz bir ülke. Benim en sevdiğim ülkelerden bir tanesidir. Etrafınızdaki insanlardan duyduğunuz kötü kulaktan duyma cümlelere inanmayın. İran sandığınız ve hayal ettiğiniz şekilde kötü bir ülke değil. Misafirperver, hoşgörülü ve çok sevecen halkının olduğu, tarihi geçmişinin sokaklarında kaybolduğunuz ve gez gez bitiremediğiniz bir ülkedir kendileri. Özellikle Yezd ve Kashan şehirlerini mutlaka görmenizi öneriyoruz.

Japonya

Japonya / Vizesiz Ülkeler
Japonya / Vizesiz Ülkeler

Japonya, eminim herkesin mutlaka gitmek istediği ülkelerin en baş sıralarında yer alıyordur. Gerçekten kültürü, yemekleri, insanları ve özellikle dini inanışları müthiş sıradışılıkta ve güzellikte olan bir ülkedir Japonya. Tüm dünyaya kanıtladığını güvenilirliği ile de özellikle kadın gezginler tarafından bolca tercih edilen bir ülke olan Japonya için geniş bir seyahat planı hazırlamaktan çekinmeyin.

Güney Kore / Vizesiz Ülkeler

Güney Kore
Güney Kore

Güney Kore içinde pek çok şey yapabileceğiniz nadir ülkelerden. İster dağlarında doğa yürüyüşü yapın ister kayak yapın ister uzak adalarına gidip sessiz sakin vakit geçirin ister 5000 yıllık tarihinin izlerinin bulunduğu müzelerini ve alanlarını gezin isterseniz de balıkçı kasabalarına gidip birbirinden güzel yerel yemekler tadın. En çok ziyaret edilen şehirlerinden birisi olan Seul, her yıl bol renkli harikulade görsel şölenli festivalleriyle de turistler tarafından bolca tercih edilen bir ülke.

Maldivler

Maldivler / Vizesiz Ülkeler
Maldivler / Vizesiz Ülkeler

Maldivler’i kim bilmez ki? Fotoğrafını dahi hiç görmeyen birisi bile herhangi bir yerde, reklamda, dizide, filmde ya da cadde panosunda adını duymuş ya da görmüştür. Rüya gibi bir ülkedir Maldivler. Bembeyaz sahilleri ve mavinin her tonunu fotoğraflayabildiğiniz deniziyle yüzmekten çok izlemek istediğiniz güzelliğe sahip bir ülkedir Maldivler. Bir ada devlet olan bu güzel ülke, biraz pahalı. Çünkü kalacağınız otel büyük ihtimalle küçük bir adaya kurulu olmuş olacak. Dolayısıyla adalar arası ulaşım da hem zahmetli hem de vakit kaydı. Bu nedenle otellerde vakit geçirmek isteyeceksiniz ancak bu size biraz pahalıya patlayacak. Bunu göz önüne aldığınız zaman bir plan yaparsanız Maldivler güzelliğinin tadını çıkartabileceğiniz de ayrı bir gerçek elbette.

Bu liste uzar da uzaar. Biz şimdilik bu kadarı ile yetinelim. Ancak söylemek gerekirse Tayland, Sri Lanka, Afrika’dan Kenya ve Tunus, tekrar Asya’dan Malezya da gezilip görülesi vizesiz ülkelerdendir. Biz bu ülkelere de ikinci bir yazıda değineceğiz. Kendinize iyi bakın, görüşmek üzere.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.