Let’s travel together.

Ukrayna Gezilecek Yerler

0 16

Kendinize farklı ve eğlenceli bir tatil deneyimi sunmak istiyorsanız Ukrayna tatili tam olarak ihtiyacınız olan şeydir. Ukrayna gezilecek yerler ve bu ülkenin tatil için neden tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgi vermek istiyoruz. Ülkeyi gezmek ve görmek isteyenler için son derece yardımcı olacak bir içerik olacaktır. Ukrayna gibi muhteşem bir ülkeyi daha bilinçli gezmek ve gitmeden önce bilgi toplamak için mutlaka yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ukrayna Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ukrayna denildiğinde genellikle akla güzel kadınlar gelse de ülke bundan çok daha fazla güzelliği içinde barındırmaktadır. Eşsiz bir doğaya ve tarihe sahiptir. Geçmişten günümüze taşımış olduğu tarihi eserleri ve önemli yerlerinin yanı sıra son derece modern bir Avrupa ülkesidir. Ukrayna’yı ziyaret etmeden önce sizlere bölge hakkında genel bilgilerden bahsetmek istiyoruz. Ukrayna hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir bahsedecek olursak. Şöyle ki;

  • Ukrayna’yı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından hükümet 60 güne kadar vize istememektedir. Yani tatil için tercih ettiğinizde vize almanıza gerek yoktur.
  • Ukrayna kışları soğuk ve yazları sıcaktır. İklim koşulları ülkemize çok benzer. Tatil için plan yaparken bunu göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Ukrayna’da Grivna para birimi kullanılır. Bu para birimi Türk lirasına göre son derece ucuzdur. Bu da Ukrayna’da geçireceğiniz sürenin maliyetinin oldukça düşük olacağını göstermektedir.
  • Ukrayna’da resmi dil Ukraynacadır ve İngilizce bilme oranı oldukça düşüktür. Orda sorun yaşamamak için sık kullanılan kelimeleri öğrenmenizde fayda vardır.
  • Ukrayna’da hem tarihi bakımdan hem de eğlence mekanları bakımından son derece geniş bir yelpaze vardır.
Ukrayna Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Ukrayna Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ukrayna Gezilecek Yerler Nelerdir?

Ukrayna’yı ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bölgesel olarak gezmeniz gereken yerler hakkında bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

  • Ukrayna’nın en önemli şehirlerinden olan Kiev’de mutlaka gezmeniz gereken yerler; Özgürlük Meydanı, Aziz Sofya Katedrali, Kiev Müzesi ve Golden Gate olmaktadır.
  • Ukrayna’nın bir diğer önemli şehri olan Lviv, geçmişte çok fazla uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bölgede gezilmesi gereken son derece önemli yerler vardır. Bunlar; Brewery Müzesi, Dormition Katedrali, Lviv Ermeni Katedrali, Lychakiv Mezarlığı ve Potocki Sarayı olmaktadır.
  • Ukrayna’da gezmeniz gereken diğer önemli destinasyonlar şöyle olmaktadır; Puşkin Müzesi, Devlet Opera Binası, Duke de Richelieu Anıtı, Katakomb yeraltı şehirleri, Kharkiv Tarih Müzesi, Annunciation Katedrali, Pokrovsky Manastırı, Lubart’ın Kalesi, Holy Trinity Katedrali, Lutsk Sanat Müzesi ve daha birçok önemli yeri Ukrayna gezilecek yerler listesine ekleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.