Let’s travel together.

Ukrayna 2020 Güncel Otel Ve Tur Fiyatları

0 15

Ukrayna seyahati gençler arasında son yıllarda büyük ölçüde talep görüyor. Hem vizesiz gezilebilecek ülkeler arasında olduğu için hem de eğlence mekanlarının cüzdana alkol açısından oldukça hesaplı gelmesi nedeniyle her geçen yıl Türkiye’den Ukrayna’ya pek çok tur düzenleniyor. Ülke ekonomilerinin yıldan yıla değişiklik gösteren durumları nedeniyle de gerek otel gerek tur gerek de uçak bileti fiyatları geçen seneye göre biraz daha farklı olabiliyor. Bu da haliyle yapılan planın seyahat esnasında ne kadar işe yarayacağını büyük ölçüde etkiliyor. Bu nedenle bu yazımda 2020 Ukrayna seyahat rehberi tadında güncel fiyatlandırmalardan bahsedeceğim.

2020 Ukrayna Otel Fiyatları

Ukrayna Kiev'de bir otel odası
Ukrayna Kiev’de bir otel odası

Ukrayna’ya düzenlenen turlar genellikle Kiev çevresinde gerçekleşiyor. Bireysel olarak giden kişi ya da arkadaş grupları da genel olarak ilk önce Kiev’i gezeceği için Kiev yakınlarında bir otel arayışına giriyor. Bu nedenle Kiev otel fiyatları kapsamında bir değerlendirmede bulunmak istedim.

Şehir merkezine ne kadar yakın o kadar iyi olarak düşünecek olursak Kiev’e en yakın mesafedeki Hotel Royal Grand göze çarpıyor. Şu an 200 TL gibi bir fiyat ile tutulabilir olan otel odası erken rezervasyon için güzel bir fırsat olabilir. Hotel Royal Grand, Kiev merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Ancak biraz daha rahat, geniş ve sunulan opsiyonları bol olan bir otel arıyorsanız Kiev şehir merkezine 1.6 kilometre uzaklıktaki Khreschatyk 15 dairesini önerebiliriz. 6 kişilik bu daire için ise sadece 292 TL ödemeniz gerekecek. Ukrayna otel fiyatları sonrasında ortalama fiyat olarak 600 TL etiketlerinde seyrediyor. Ancak bilmelisiniz ki tur tarihleri yaklaştıkça bu fiyatlar epey bir yükselecektir.

2020 Ukrayna Tur Fiyatları

Ukrayna Turları
Ukrayna Turları

Ukrayna’ya turla gitmek bireysel olarak para harcayarak gitmeye göre biraz daha hesaplı olabiliyor. Her ne kadar dilediğiniz gibi gezip tozup eğlenemeseniz de kültürel ve tarihi seyahatinizi son derece verimli bir şekilde geçirebiliyorsunuz. Bu nedenle bazılarımız ülkelere ya da bölgelere turlar eşliğinde gitmeyi tercih edebiliyor. Eğer uzun süreli seyahate çıkmayı planlayan bir gezgin değilseniz ben Ukrayna’ya tur ile gitmenizi öneririm.

Bu noktada Kiev Turu bağlantısında gördüğünüz gibi kişi başı 379, 2 yetişkin 758 Euro olarak biletler bulunuyor. Bu bilet fiyatları turun tarihi yaklaştıkça daha da artacaktır. Ancak ucuz uçak bileti bulma konusunda bir taktik olan son dakikaya kadar bekleme yöntemini bu tarz turlarda da deneyebilirsiniz. Eğer daha ucuz bir fiyata tatilinizi yapmak istiyorsanız Lviv Turu‘nu öneriyoruz.

2020 Ukrayna Uçak Biletleri

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları
Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

Ukrayna uçak bileti konusu aslında çok göreceli bir mesele. Bu mesela tamamen sizin maharetinize ve doğru tahmininize kalmış durumda. Şu an Ukrayna için uçak biletleri 300 TL gibi bir fiyattan başlıyor. Ancak erken rezervasyon yaparken dikkat etmeniz gerekenler ile ucuz uçak bileti bulma konusunu bir araya getirebilirseniz hem tatilinizi doğru planlamış olursunuz hem de uçak biletinizi ucuza satın almış olursunuz.

Ukrayna’ya gidişlerin başlayacağı en yoğun tarihlerde uçak biletleri çok daha pahalı olacaktır. Bu nedenle erkenden rezervasyon yapmak bu noktada çok önemli. Turla giderseniz elbette uçak bileti derdiniz olmayacaktır ancak bireysel bir seyahat düşünüyorsanız uçak biletine fazladan para verme lüksünüz pek olmamalı. Bu nedenle ya hemen şimdi uçak biletinizi alın ya da ucuz uçak bileti bulma çalışmalarına şimdiden başlayın!

2020 Ukrayna Vize İşlemleri

Ukrayna Vizesi Nasıl Alınır?
Ukrayna Vizesi Nasıl Alınır?

Türk vatandaşları 60 ila 90 güne kadar pasaportlarına göre Ukrayna vizesinden muaftırlar. Bu durum ülkeye gidip seyahat edebilmek için fazlasıyla yeterlidir. Sadece sizden istenen belgeleri valizinize erkenden koyun ve uçak biletinizi bekleyin. Ukrayna’da seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının, seyahatleri sırasında da belli başlı belgeleri yanında bulundurması gerekiyor. Bunlar;

  • Gidiş-dönüş uçak bileti
  • Seyahat masraflarını karşılayabileceği yeterli miktarda döviz (seyahat süresine 5 gün daha eklenir ve günlük ortalama 50 dolar)
  • Ukrayna’ya geliş amacını belgeyen evrak (otel rezervasyonu, davetiye vb.)

Tamamdır. Artık Ukrayna’ya gitmeye hazırsınız!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.