Let’s travel together.

Türkiye’nin En Romantik 5 Oteli | 14 Şubat’a Özel

0 6

14 Şubat yaklaşıyor! Ben de bu nedenle “En Romantik 5 Otel” listemi hazırlamak istedim.  Sevgilisi olanlar beraber nereye gideceklerini, sevgilisi olmayanlar da umarım bunu düşünmüyordur :). Yalnızlık iyidir iyi. Daha önce Sevgililer Gününde Gidilebilecek En Güzel 5 Ülke yazısı hazırlamıştım. Şimdi de Türkiye’de bir yerlere gitmek isteyenleri düşünüp “Türkiye’nin en romantik 5 oteli” listesini hazırlamak istedim. Bu 5 otel aynı zamanda her yıl oldukça fazla turist çeken yerlerde olduğu için romantik otelinizden çıkıp etrafı da gezebileceksiniz.

Şehir yaşamı gerçekten insanı bazen çok fazla bunaltıyor. Bu yüzden yılın zaten çok az bir diliminde hakkımız olan izinleri de yaşadığımız şehirlerde geçirmek istemiyoruz. Umuyorum ki hazırladığım bu liste bu yıl ki sevgililer günü planınıza çok yakışacaktır.

1) Güllü Konakları | Şirince – En Romantik 5 Otel

Güllü Konakları
Güllü Konakları

Şirince, her yıl yaz aylarında onbinlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Haliyle sevgililer günü için en romantik yerler listelerinde de yerini çok rahat bulabiliyor. Şirince, İzmir’in tarihi ilçelerinden biri ve bünyesinde pek çok özgün ve bozulmamış güzellik barındırıyor. Ben bu ilçede bulunan Güllü Konakları otelini sizlere öneriyorum. Otel, üzüm bağlarına bakan bahçesi ve Şirince’yi tam karşıdan gören pencereleriyle tam bir romantizm merkezi.

Şömineli odaları ve harika yemekleri var. Bu deneyimi kesinlikle yaşamalısınız.

2) Argos In Cappadocia | Kapadokya

Argos In Cappadocia
Argos In Cappadocia

Kapadokya başlı başına Türkiye’nin en romantik yerlerinden birisi iken içinde bulunan otelin romantik olmaması ne derece mümkün ki? Romantik bir kaçamak dendiği zaman akla ilk Kapadokya – Uçhisar gelir. Uçhisar’da da en romantik otel Argos In Cappadocia olarak bilinir.

Otel, başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir Kapadokya manzarası sunuyor. Ayrıca çalışanları da akşam yemekleri ve lüks konaklama odalarıyla da harika bir hizmet vermeyi başarıyor.

3) Ayder Doğa Resort | Rize – En Romantik 5 Otel

Ayder Doğa Resort - En Romantik 5 Otel
Ayder Doğa Resort – En Romantik 5 Otel

Rize’nin Ayder Yaylası Türkiye’nin en eşsiz yerlerinden birisidir bunu hepimiz biliyoruz. Ayder Yaylası’nın harika manzarasına karşı sıcacık bir konaklama hizmeti sunan Ayder Doğa Resort, hiç şüphesiz Türkiye’nin en romantik yerlerinden.

Çok yüksek bir konumda olduğu için balkon manzarası harika bir dünyaya açılan Ayder Doğa Resort, güne tertemiz bir manzara ile başlamanızı sağlıyor. Akşamları ise yine çok güzel bir yemekten sonra oturma salonuna geçip şömine karşısında sohbet edebilirsiniz.

4) Kitap Evi Otel | Bursa

Kitap Evi Otel - En Romantik 5 Otel
Kitap Evi Otel – En Romantik 5 Otel

Eğer kitapları çok seven bir çiftseniz bu yıl gitmeniz gereken yegane otel Bursa’daki Kitap Evi Otel’idir. Bursa – Osmangazi’de yer alan ve kendine has bir dizayn ile herkesin ilgisini çekmeyi başaran bu konaklama yeri, Bursa’nın muhteşem tarihi yapılarının yanında harika bir rahatlama ortamı sunuyor. Etkileyici bir tarihi dokuya da sahip olan Kitap Evi Otel, günün yorgunluğunu atabileceğiniz bir hamam da barındırıyor.

Listemizdeki her otelde olduğu gibi Kitap Evi Otel’de de harika akşam yemekleri oluyor. Yemek sonrasında güzel bir kahve ile karşılıklı kitabınızı okuyabilirsiniz.

5) Papazlıkhan Butik Otel / Altınoluk – En Romantik 5 Otel

Papazlıkhan Butik Otel
Papazlıkhan Butik Otel

Papazlıkhan Butik Otel’i daha önce hazırladığım Türkiye’nin En İyi 5 Butik Oteli yazıma eklemeyi çok istemiştim ama nasip burayaymış demek ki :). Papazlıkhan Butik Otel Kazdağları’nın hemen karşısında konumlanıyor. Yazı da kışı da bir başka güzel olan bu otel açık yüzme havuzu ile yazın, odalardaki şöminesi ile de kışın rahat bir ortam sunuyor. Tesiste çok güzel Ege yemekleri pişiyor.

Benim favorim Bursa’daki Kitap Evi Otel :).

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.