Let’s travel together.

Türkiye’nin En İyi 5 Butik Oteli

0 13

Eğer bol bol seyahat eden birisiyseniz eminim ki en büyük sorunlarınızdan birisi konaklama masraflarınız oluyordur. Zaten uçak biletidir otelidir ya da bisikletle veyahut otostopla seyahat ediyorsanız seyahat ekipmanlarıdır derken masraflar dağ gibi oluyor. E bir de işin içine konaklama girince ne yazık ki seyahat etmek çok zor bir hale gelebiliyor. Seyahat ederken tecrübe kazandığımız nokta gezip gördüğümüz yerler değil de matematiğimiz oluyor :). İşte bu yüzden Türkiye’de seyahat eden insanlara yönelik Türkiye’nin en iyi 5 butik otelini listeledim. Umarım işinize yarar. Hadi Listemize geçelim.

Türkiye’nin En İyi Butik Otelleri

1. Regie Ottoman Hotel, Istanbul

Regie Ottoman Hotal / İstanbul
Regie Ottoman Hotal / İstanbul

Butik oteller İstanbul gibi bir şehirde çokça var ancak hepsi kaliteli olmuyor ne yazık ki. İstanbul’un tarihi dokusunun ara sokaklarında gezmek isterken kafanıza kalacağınız yeri takmak istemiyorsanız bu oteli ısrarla öneriyorum. Gerek iç dekorasyonu, gerek sunduğu kolaylıklar ve bulunduğu konum olsun her yönüyle eşsiz bir otel. Odaları son derece temiz ve havadar. Sizi asla boğmuyor. Diğer otellerden farklı olarak birçok tasarımsal özgünlüğü bünyesinde barındıran Regie Ottoman Hotel, İstanbul’a seyahat etmeye geldiyseniz mutlaka göz atmanız gereken otellerden birisi olmalı.

2. Yonca Lodge, Fethiye | En İyi Butik Oteller

Yonca Lodge Otel / En İyi Butik Oteller
Yonca Lodge Otel

Butik oteller Fethiye gibi tatil yerlerinde çokça bulunuyor ancak hepsi müşterisine istediğini veremiyor. Eğer Fethiye’yi gezmeye, Ölüdeniz’de yüzmeye ve Muğla’nın eşsiz doğasında yürüyüş yapmaya geldiyseniz Yonca Lodge mutlaka göz atmanız gereken otellerden birisi. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında sorunsuz bir konaklama tecrübesi geçireceğiz bu butik otelde fiyatlar da oldukça cazip seviyede. Yani seyahat parası biriktirmek zorunda kalmayacaksınız :).

Ben Fethiye’ye gittiğimde oraları gezerken çadırda konaklamıştım fakat sonradan herkes Yonca Lodge önerisinde bulununca ufak bir pişmanlık yaşamadım değil :). Siz beni dinleyin, tamam doğayla iç içe olmak güzeldir ama Yonca Lodge varken çadırda falan kalmayın.

3. Taşkonaklar Cave Hotel, Kapadokya

Taşkonaklar Cave Hotel / En İyi Butik Oteller
Taşkonaklar Cave Hotel / En İyi Butik Oteller

Kapadokya Türkiye’nin en çok ziyaret edilen bölgelerinden birisi. Kapadokya’nın eşsiz manzarasına karşı kahve yudumlayabileceğiniz bir otel penceresi istiyorsanız Taşkonaklar Cave Hotel’e mutlaka bakmanızı öneririz. Kapadokya’nın en güzel vadilerinden birisi olan Güvercinlik Vadisi’nin batı tarafında harika bir yerde açılan bu otel seyahatinizin belkide en güzel noktası olacak. Hiç düşünmeden uçak biletinizi alabilirsiniz.

4. Villa Aşina, Datça | En İyi Butik Oteller

Villa Aşina / Datça
Villa Aşina / Datça

Datça, renkli sokakları, birbirinden güzel müziklerin çaldığı cafeleri ve bol çiçekli pencereleri ile tatile çıkmak isteyenlerin yegane tercihlerinin başında geliyor. Akdeniz ve Ege’nin birleştiği çok özel bir yerde konumlanan Datça, son derece şirin bir ilçedir. Villa Aşina da bu şirinliğe şirinlik katan bir otel. Dünyanın farklı yerlerinden getirilmiş eşya ve objelerle süslenmiş olan odaları ile herkesin gönlünde taht kuran bu otel, duvarlarında da kurucusunun çektiği fotoğrafları barındırıyor. Harika bir manzaraya bakan bahçesinde hamaklar ve minderler bulunan Villa Aşina bir kere kaldıktan sonra gözde otellerinizden birisi olacak.

5. Lilamor Hotel, Alaçatı

Lilamor Hotel / En İyi Butik Oteller
Lilamor Hotel / En İyi Butik Oteller

Türkiye’nin en iyi otelleri listesi hazırlarken dünya çapında ün kazanmış Alaçatı butik otelleri gerçeğine değinmek elbette olmazdı. Gerek tasarım gerek dekorasyon açısından eşsiz otellere sahip olan Alaçatı, en ufak bir detayın bile es geçilmediği odalarıyla meşhur bir çok konaklama merkezini turistlere sunuyor. Tarihi dokunun sonuna kadar hissedildiği taş duvarlar, rengarenk bahçeler ile müthiş bir uyum sağlıyor. Lilamor Hotel, Alaçatı’nın orijinal taşlarıyla yapılmış bir otel ve zengin kahvaltısı ile birçok seyahat tutkununu bünyesine çeken bir konaklama yeri. Her şey dahil butik oteller arayışındaysanız Lilamor Hotel tam size göre!

Listemiz bu kadardı. İlerleyen zamanlarda yurt içi ve yurt dışı daha fazla otel önerilerinde bulunacağımızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca “Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler” konulu yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz! Görüşmek üzere…

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.