Let’s travel together.

Türkiye’nin En Güzel 6 Bahar Festivali

0 6

Bahar geliyor! Eğer şehrin kalabalığından ve stresinden biraz da olsa uzaklaşmak ve baharın gelişini kutlamak istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin. Havaların ısınmaya başlaması ile beraber bahar aylarında birçok festival düzenleniyor. Doğaya karışmak, eğlenmek ve birbirinden renkli festivallere katılıp baharın gelişini kutlamak istiyorsanız sizin için hazırladığım bu listeye mutlaka göz atmalısınız.

Büyük Anadolu Otel Girne

İstanbul Lale Festivali (30 Mart- 28 Nisan 2020, İstanbul)

İstanbul Lale Festivali
İstanbul Lale Festivali

Baharı karşılama adreslerinin en bilineni hiç şüphesiz İstanbul Lale Festivali. Şehrin pek çok farklı semtinde düzenlenen bu festival, geleneksel bir çiçek sergisi niteliğinde gerçekleşiyor. Şehri saran rengarenk çiçekler eşliğinde baharı karşılamak ve kutlamak istiyorsanız İstanbul Lale Festivali 30 Mart – 28 Nisan tarihlerinde sizi bekliyor olacak.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı (3 – 12 Nisan 2020, Adana)

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı
Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı

Eğer hem baharı kutlamak hem de istanbuldan kaçmak istiyorsanız Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı tam da size göre olabilir. Nisan ayında tüm adana sokakları portakal çiçeği kokuyor. Bu yılk sekizinci kez düzenlenecek olan Portakal Çiçeği Festivali, tüm Türkiye’nin katıldığı ve gerçekten çok renkli görüntülerin elde edildiği nadide bir festival.

Ukrayna Gezisi İçin 8 Altın Tavsiye

Yeşil Üzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali (3 – 5 Nisan 2020, Fethiye)

Yeşil Üzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali
Yeşil Üzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali

Eğer hem tatil yöresinde vakit geçirmek hem de baharı karşılamak istiyorsanız Yeşil Üzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali tam da size göre olabilir. Fethiye’de denizi arkanıza alıp yaklaşık 25 km ilerlediğinizde kendinizi çok şaşıracağınız bir ovanın karşısında bulacaksınız. Yeşil Üzümlü Yöresi olarak bilinen bölgede bulunan bu ova, mantar gezilerine, mantar uzmanlarının söyleşilerine ve birbirinden lezzetli mantar yemeklerine ev sahipliği yapıyor. Bence mantar yemeyi seviyorsanız bu festivale kesinlikle katılın :).

Girne Pansiyon

Alaçatı Ot Festivali (9 – 12 Nisan 2020, İzmir)

Alaçatı Ot Festivali
Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı, baharı karşılamak istiyorsanız harika seçeneklerden sadece bir tanesi. Her yıl düzenlenen ot festivali Alaçatı’nın en önemli etkinliklerinden olarak bilinir. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan ot festivalinin rengarenkı sokaklarına ve bu sokakların saklı köşelerindeki güzelliklerine tanıklık etmek isteyeceğinizden adım gibi eminim. Doğa aşığıysanız Alaçatı Ot Festivali kesinlikle size göre olacaktır.

Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü Rehberi

Urla Enginar Festivali (17 – 19 Nisan 2020, İzmir)

Urla Enginar Festivali
Urla Enginar Festivali

Urla, festivalleri ve çeşitli eğlence etkinlikleri ile bilinen muazzam bir tatil yeri. Enginar Festivali’nde sağlık, sanat ve lezzet yine bir araya geliyor. Çeşitli mutfak atölyelerine ev sahipliği yapan sakız enginarının en çok yetiştiği yer olan Urla, bu festivalin en kaliteli gerçekleştirildiği tek yer olarak anılır. Yaz kış yeşile doyan tepeleri, boylu boyunca sıralanan zeytin ağaçları ve koca yemişleri ile meşhurlaşan Urla, saddece tatil için ziyaretçi toplamıyor. Sağlığa, doğaya ve bahara değer veren herkes Urla Enginar Festivali’nde bir araya geliyor.

Eski Bir Osmanlı Şehri | Kavala Gezilecek Yerler

Kakava Şenlikleri (5 – 6 Mayıs 2020, Edirne)

Kakava Şenlikleri
Kakava Şenlikleri

Bahar aylarının en renkli görüntüler ve büyük coşkuyla karşılandığı yerlerden bir tanesi de herkesin bildiği gibi Edirne. Her yıl 5-6 Mayıs’ta düzenlenen Hıdırellez ve Kakava Şenlikleri’nin ilk gününde bereketin artması ve güzelliklerin paylaşılması için Kakava Ateşi yakılıyor ve baharın gelişi kutlanıyor. Eğer İstanbul’dan çok uzaklaşmak istemiyor ama değişik yerler görmek istiyorsanız Edirne Kakava Şenlikleri harika bir tercih olabilir.

Balat Gezi Rehberi | Mutlaka Gitmeniz Gereken Yerler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.