Let’s travel together.

Türkiye’de Ucuz Tatil Yapabileceğiniz En İyi 5 Yer!

0 11

İşte ucuz tatil yapabileceğiniz en yerler! 2020’nin Ocak ayını bitirdik sayılır. Biliyorum bu yazıyı okuyan hepiniz sıcak bir yaz tatilinin hayalini kuruyorsunuz. Bende öyleyim. Peki bir planınız var mı? Eğer yoksa bu yazıyı okumaya devam edin. Çünkü size Türkiye’nin en güzel ve en ucuz tatilini nerelerde yapabileceğinize dair birkaç öneride bulunacağım. Listedeki yerlerin hepsine gittim. Hepsini gördüm gezdim ve tecrübe ettim. Favori tatil yerimi yazının en sonunda söyleyeceğim. Hadi listeye geçelim!

Ucuz Tatil Yapabileceğiniz En İyi 5 Yer!

Türkiye’nin dünya çapında bir tatil ülkesi olduğunu unutmayalım. E dolar ve euro kuruna baktığımız zaman da tatil yerlerindeki esnaflar parayı turistlerden kazanmak istediği için Türk vatandaşlarının karşısına çok yüksek fiyatlar çıkabiliyor. Bu da bizleri ucuz tatil arayışına itiyor. Ben sizin yerinize hemen hemen her yeri tecrübe ettim ve en hesaplı ve güzellerini sizin için listeledim.

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

Didim / Ucuz Tatil Beldeleri

Didim
Didim

Didim, en son gittiğim yerlerden bir tanesi. Ege denizinin hemen kıyısında bulunan bu cennet tatil yerini en çok tarihi kalıntıları ve denizinin temizliğiyle sevmiştim. Daha çok yazlıkçıların ziyaret ettiği bu tatil beldesinde fiyatlar da öyle el yakmıyordu.

Tatil yapıyorsunuz elbette cebinizden normale göre biraz daha fazla para çıkacak. Ama ben Didim’de hiç para hesabı yaptığımı hatırlamıyorum. Eğer gitme kararı alırsanız Apollon Tapınağı’nı mutlaka görün. Ve mutlaka Altınkum plajında yüzün.

Didim’e nasıl gidilir: Aydın merkezinden Didim’e kalkan otobüsler var. Fiyatları en fazla 10 TL

Doğu Ekspresi Yolculuğu Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Amasra / Bartın

Amasra / Ucuz Tatil Beldeleri
Amasra / Ucuz Tatil Beldeleri

Deniz, sıcak bir plaj ve tatil dendiği zaman akla hep Ege ve Akdeniz bölgeleri gelir. Ancak Karadeniz’in çok güzel bir beldesi var. Amasra! Üstelik Amasra’da plaj ve denizden çok daha fazlası var. Hem tarihi hem de doğası ile aslında Ege ve Akdeniz bölgelerindeki tatil yerlerinden çok daha farklı bir ruha sahip.

Balık lokantalarından çok eşsiz yemekler yiyebilir ve lokantadan çıkıp gerçekten diğer tatil yerlerine göre oldukça hesaplı olan otelinize gidebilirsiniz. Senenin en kalabalık döneminde pansiyon fiyatları gecelik 100 TL civarlarında oluyor.

Türkiye’nin Görmeniz Gereken En Güzel 5 Köyü

Gökçeada / Ucuz Tatil Beldeleri

Gökçeada
Gökçeada

Gökçeada’yı Çanakkale’ye bisikletle gittiğim zaman ziyaret etmiştim. Her ne kadar komşusu Bozcaada kadar meşhur olmasa da inanın bana keşfedilecek çok yeri bulunuyor. Rum kökenli nüfusu ile hem kültürü korunmuş hem de evlerin mimarileri çok fazla değişmemiş.

Zeytinli ile Kaleköy ve Tepeköy gibi köylerini mutlaka görmelisiniz. Ayrıca 100 km’yi aşan sahil şeridinin Yıldızköy kısmını da mutlaka yürümenizi öneririm. Adada en kalabalık sezonda kişi başı konaklama fiyatları ev pansiyonlarında 20-30 TL, pansiyonlarda 30-50 TL, otellerde 60-80 TL ve butik otellerde ise 80-120 TL arasında değişiyor.

Gökçeada’ya nasıl gidilir: Çanakkale’nin Eceabat-Kabatepe ilçesinden düzenli feribot kalkıyor.

İstanbul Yakınlarında Gezilecek Yerler

Akyaka

Akyaka / Ucuz Tatil Beldeleri
Akyaka / Ucuz Tatil Beldeleri

Akyaka, Muğla’nın en güzel tatil beldelerinden bir tanesi. Hatta bana göre en güzeli. Çünkü ne çok biliniyor ne de gittiğiniz zaman sıkılıyorsunuz. Her şeyin tam orta ayarında bir yer. Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka, plajlardan çok Azmak Nehri ile meşhur.

Ayrıca kendi mimarisi ile de epey beğeni topluyor. Akyaka’nın en kalabalık sezonunda geceliği 100 TL’ye plaja çok yakın pansiyonlar bulunuyor.

Akyaka’ya nasıl gidilir: Akyaka’ya Ula merkezden kalkan bir otobüs ile gidebilirsiniz. Ya da Muğla merkezinden de otobüsler kalkıyor.

Eskişehir Gezi Rehberi | Eskişehir’de Nereye Gidilir?

Assos / Ucuz Tatil Beldeleri

Assos
Assos

Assos, Assos Felsefe Günleri ile tanıdığım Türkiye’nin en az bilinen tatil beldelerinden bir tanesi. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bulunan Assos, Yunanistan’ın Midilli adasının tam karşısında yer alıyor. Felsefe Günlükleri’nden ve Yunanistan’a yakınlığından da anlayacağınız üzere Assos, köklü tarihi ile fazlasıyla beğeniliyor.

Dağ köyü ve Liman olmak üzere iki ayrı bölümden oluşuyor. Liman çevresinde daha çok eski taş evlerden yapılan butik oteller bulunurken dağda ise epey uygun fiyatlı yeni pansiyonlar var.

Assos’a nasıl gidilir: Büyükşehirlerden Assos’a direk otobüs seferleri bulunmuyor. Çanakkale Truva, Kamil Koç veya Metro otobüsleriyle Ayvacık, Küçükkuyu ya da Altınoluk’a ulaştıktan sonra Assos’a saat başı kalkan minübüslerle ya da taksi ile ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin En İyi 5 Butik Oteli

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.