Let’s travel together.

Tiflis’te Nerede Kalınır? | Tiflis Otelleri

0 5

Bugün de Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis gezi rehberi yazım ile karşınızdayım. Dün Batum Gezi Rehberi yazımı bitirdikten sonra Gürcistan’ın Kura Irmağı’nın iki kıyısına kurulmuş olan başkentine de değinmek istedim. 1.400.000 nüfusu bulunan Tiflis hakkında en çok merak edilenler genellikle şehirde nerede kalınacağı sorusu oluyor.

Bunun üzerine “Tiflis’te nerede kalınır?” başlıklı bir yazı hazırlamak istedim. Tiflis’te ne zaman gidileceğine kısaca değindikten sonra lafı fazla uzatmadan asıl konumuza geçelim :).

Tiflis’e Ne Zaman Gidilir?

Tiflis'e Ne Zaman Gidilir?
Tiflis’e Ne Zaman Gidilir?

Tiflis’e seyahat etmeyi düşünüyorsanız genel Gürcistan durumuna göre hareket edebilirsiniz. Bu bağlamda Gürcistan ılıman bir iklime sahip olduğu için en çok Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim aylarında ziyaret ediliyor. Şimdi gelelim Tiflis’te nerede kalacağınız meselesine.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Tiflis’te Nerede Kalınır?

Tiflis'te Nerede Kalınır?
Tiflis’te Nerede Kalınır?

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis, Asya kıtasında ve Ardahan’dan Hazar Denizi’ne dökülen Kura Nehri’nin hemen kıyısında bulunuyor. Şehir, şarabı, kültürel mirası, tarihi ve yerel yemekleriyle meşhur. Batum Gezi Rehberi yazımızı okuduktan Batum’a gitmeye karar verirseniz sonrasında ülkenin başkenti olan Tiflis’e geçebilir ve şehrin büyüsüne kapılabilirsiniz.

Başkentte birçok konaklama mekanı var. Bunlardan en çok tercih edilenleri Temo, Apartament Sofia ve Guest House. 

Erken rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Çünkü Tiflis, Türkiye’den çok fazla turist alan bir şehir. “Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?” başlıklı yazım için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi gelelim Tiflis Otelleri başlığımıza :).

Sri Lanka Seyahatinizde Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

Tiflis Otelleri

Tiflis Otelleri
Tiflis Otelleri

Ben bu başlık için güzel bir liste hazırladım. Sizler booking.com üzerinden otelleri inceleyebilir kendi bütçenize ve kaç kişi gideceğinize göre ayarlamalar araştırmalar yapabilirsiniz. Listedeki oteller benim bizzat tecrübe ettiğim ve kesinlike hiçbir sorun yaşamayacağınızı düşündüğüm oteller. O halde listemize geçelim.

Tiflis Otel Fiyatları

Tiflis Otel Fiyatları
Tiflis Otel Fiyatları

Listedeki otel fiyatları bence oldukça cazip seviyede. Günlük 40 TL gibi bir fiyata hostel de var 140 TL gibi bir fiyata çok daha kaliteli bir otel de. Artık gerisi sizin oraya kaç kişi gideceğiniz ve kaç gün kalacağınızla alakalı bir durum. Ancak naçizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Mümkünse iyi bir otelde kalın. Çünkü seyahat etmeyi ya da tatil yapmayı sadece şehir içinde geçireceğiniz bir vakit olarak düşünmeyin. Güzel ve rahat bir uyku sizin stressiz bir gün geçirmenizi sağlar. Bu açıdan kaliteli otel gerçekten bir seyahatin olmazsa olmazlarındandır.

Benim önerim Tiflis’te geçireceğiniz her gün için konaklamaya ayırmanız gereken minimum miktar 50 TL’dir.

Kıbrıs En İyi Konaklama Mekanları

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.