Let’s travel together.

Tatil Önerileri: Dalyan Gezi Rehberi

0 4

Dalyan, Muğla’ilinin Köyceğiz’ine saklanmış olan eşsiz bir tatil yeri. Hazır yaz ayları yaklaşırken size tatil için gidebileceğiniz harika yerleri sunmaya devam ediyorum. Bugün Dalyan’dan bahsetmek istedim. Dalyan, yeşille mavinin buluştuğu huzur dolu atmosferi ile ziyaret eden herkesi adeta büyülüyor. Eğer huzurlu bir tatil geçirmek istiyor fakat kalabalıklardan da bunaldıysanız Dalyan harika bir tercih olabilir. Doğal güzellikleri, tekne turları, piknik alanları ve harika balık restoranları ile sizin için unutamayacağınız bir tatil olacak!

Doğa Yürüyüşü Rotaları: Gelidonya Feneri

Dalyan Nasıl Bir Yer?

Dalyan Harika Bir Yer
Dalyan Harika Bir Yer

Dalyan, eski binaların muntazamlığını koruyamamış ancak yerine yeni binalar da yapılmadığı için gayet otantik görünen harika bir tatil yeri. Yeniden yapılaşmamış olmasının güzelliği ile herkesi etkileyen bu küçük tatil yeri çok uzun da bir kumsala sahip. Aşıklar için harika bir gece yürüyüşü Dalyan’da mümkün olabilir :). 

Dalyan, adını meşhur olan balıkçılığından almış. Harika kefallerin çıktığı bu küçük tatil yeri, gittiğiniz zaman restoranlarına kesinlikle girmeniz gereken yerlerden bir tanesi. Bolca kefal çıktığı için hem uygun fiyatlı hem de çok lezzetli oluyor. Kısacası Dalyan, hem küçük, şirin, huzurlu hem de sessiz lezzetli ve tertemiz bir tatil yeri. Türkiye’de bu tarz tatil yerleri bulmak artık gerçekten çok çok zor. Fakat Dalyan, önümüzdeki yaz tatili için gerçekten güzel bir tercih olabilir.

Türkiye’nin En Gözde Tatil Durakları

Dalyan’da Yapılacak Aktiviteler

Tekne Turları
Tekne Turları

Dalyan’a gittiyseniz tekne turlarına katılmak zorundasınız! Yani o kadar güzelki katılmazsanız ayıp edersiniz. Tekne turuna çıktığınız zaman Dalaman tarafındaki Bakardi ve Aşı koyları, Ekincik’te körfezdeki koyları görebilirsiniz. Her ne kadar manzara görmek güzel olsa da ben tekne turuna geçe çıkmanızı öneririm. Çünkü gecenin sessizliği, yalnızlığı ve huzuru gerçekten muazzam. He yapmak isterseniz hem gündüz hem gece de yapabilirsiniz tabi tekne turlarını.

Eğer piknik yapmayı seviyorsanız piknik yapabileceğiniz alanlar da mevcut. İster tertemiz denizinde yüzdükten sonra eğlence mekanlarında sabahlara kadar eğlenin isterseniz sakin bir piknik ile dostluğun, aile sevgisinin ve aşkın tadını çıkartın. Dalyan’da yapabileceğiniz pekçok şey var!

Çeşme Gezi Rehberi | Çeşme’de Yapılacak Şeyler

Çamur Banyolarına Katılın

 Çamur Banyosu
Çamur Banyosu

Eğer “Ben tekne turlarına çok çıktım artık eğlence mekanlarından da yüzmekten de sıkıldım.” diyorsanız size çamur banyosunu önerebilirim. Dalyan’ın en önemli yanlarından bir tanesi de ziyaretçilerine sunduğu çamur banyosu. Dalyan çevresinde bulunan Çandır ve Sultaniye köylerinden kaplıca suları çıkıyor. Bu sular cilt hastalıklarına, romatizmaya ve migrene iyi geliyor. Dalyan’a 15 dakikalık bir mesafede bulunan kaplıcalar, şehir stresinizi atabileceğiniz harika bir yer olabilir.

Eğer yaz için tatil planı hazırlamayı düşünüyorsanız benim önerim Dalyan’dır!

Gazimağusa Tekne Turu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.