Let’s travel together.

Marmaris’in Gizli Doğası: Bördübet

0 10

Sizlere Türkiye’nin gizli kalmış doğası Bördübet ‘ten bahsetmek istiyorum. Malum yaz ayları yaklaşıyor, hepimiz yavaş yavaş tatil planları yapmaya başlıyoruz. Bazılarımız her yıl farklı yerlere gitmek farklı deneyimler kazanmak istiyor. Bende araştırmayı ve değişik tatil yerlerine gitmeyi sevenler için “Gizli Kalmış Rotalar” serime devam ediyorum. Bugün ki konumuz Marmaris’in Bördübet’i!

Tatil Önerileri: Dalyan Gezi Rehberi

Bördübet Nasıl Bir Yer?

Bördübet
Bördübet

Bördübet, Marmaris’in en bakir kalmış yeridir desem abartmış sayılmam. Çam ormanları içinde tavşan, sincap, kurbağa gibi pek çok sevimli hayvanın bulunduğu Börbübet, balıkçıl kuşları, saka, bülbül ve kuğu gibi gökyüzünü güzelleştiren canlılara da ev sahipliği yapıyor. Bördübet’i diğer tatil yerlerinden ayıran en önemli özelliği elbette doğasının bozulmamış ve insanlar tarafından pek bilinmiyor olması. Kalabalık tatil yerlerinden sıkıldıysanız Bördübet 2020 yaz ayları için harika bir tercih olabilir.

Bördübet’te yapılacak aktivitelerin başında kano ya da teknelerle tur yapmak var. Fakat kameranızı hazır tutun! Çünkü siz tekne turu yaparken size kuğular, ördekler ve sülünler eşlik edecek. Sakın fotoğraf makinenizi otelde falan unutmayın. Etrafı ağaçlarla çevrili olan bu saklı cennet, yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında bile size serin bir gün verebiliyor. Hatta birçok insan Bördübet’e bu serin havası nedeniyle geliyor. Masmavi, tertemiz denizi ve bol oksijen kaynağı ile insanın içini açan ve ferahlatan bu harika tatil yeri, büyüsüne kapılacağınız nadir yerlerden bir tanesi.

Doğa Yürüyüşü Rotaları: Gelidonya Feneri

Bördübet’e Nasıl Gidilir?

Bördübet Koyu
Bördübet Koyu

Bördübet, ulaşılması gayet kolay bir tatil yeri. Eğer kişisel bir aracınız varsa Marmaris Datça istikametinde seyrederken Balıkaşıran mevkiinden yola devam etmeniz gerekiyor. Kısa bir süre Bördübet’i göreceksiniz. Arabayla uğraşmak istemiyorum derseniz en kısa mesafe olarak Dalaman Havalimanı’na ulaştıktan sonra bir saat mesafede.

Türkiye’nin En Gözde Tatil Durakları

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.