Let’s travel together.

Marmaris Gezilecek Yerler | En İyi 5 Yer

0 5

Geçen günlerde Trips To Discover tarafından Avrupa’nın en güzel kasabaları listesine seçilen Marmaris’e birazcık değinmiştim. Bugün de doğasıyla ve sessiz koylarıyla meşhur olan bu harika tail beldesine detaylıca değinmek istedim. Bu sebeple Marmaris gezilecek yerler listesi hazırladım. Lafı çok uzatmadan hemen listemize geçelim :).

Life Otel Girne

En İyi 10 Gezilecek Yer

Marmaris Plajları

Marmaris Plajları
Marmaris Plajları

Marmaris ve çevresinde deniz, kum ve güneş keyfi sürebileceğiniz onlarca koy ve plaj bulunuyor. Marmaris, temiz, sessiz ve sakin koyları ile meşhur bir tatil beldesi. Özellikle İçmeler, Marmaris’in en sevilen yerlerinden bir tanesidir. Merkezden yaklaşık 8 km kadar uzakta bulunan İçmeler, son derece güzel koyları bünyesinde barındırıyor.

Marmaris Kalesi ve Arkeoloji Müzesi

Marmaris Kalesi, tatil beldesinin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi. Muhteşem bir manzara sunan Marmaris Kalesi, Marmaris’te görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Kaleyi gezdikten sonra da arkeoloji müzesini ziyaret edebilirsiniz. Müze, kalenin bünyesinde bulunuyor. Tarihi M.Ö. 1044 yılınan dayanan müze, eğer tarihi kalıntıları seviyorsanız mutlaka seveceğiniz bir donanıma sahip.

Ürgüp Gezilecek Yerler | Ürgüp Gezi Rehberi

Dalyan

Dalyan
Dalyan

Dalyan, Marmaris’in 80 km güneybatısında bulunan ve deniz ile gölün birbirine karıştığı harika doğal güzelliğe ev sahipliği yapan bir tatil beldesi. Coğrafi yapısı gereği gezilip görülecek çok zengin yerlere sahip olan Dalyan, termal kaynakları sayesinde Caretta Caretta isimli deniz kaplumbağalarının da üreme alanını bünyesinde barındırıyor. İztuzu plajı ile ünlü olan Dalyan, Marmaris’ten kalkan tekne turları ile 2 saat yolculuk ile ulaşılabilir uzaklıkta.

İçmeler

İçmeler
İçmeler

Marmaris’ten bahsedip İçmeler’e değinmemek çok yanlış olurdu. Keza İçmeler bir Marmarislinin asla vazgeçemeyeceği doğal güzelliklere ve sakinliğe sahiptir.Marmaris’e yaklaşık 8 km kadar uzakta bulunan tatil yeri, çok daha sessiz bir tatil geçirmek isteyenler için harika bir seçenek olabilir.

Kleopatra (Sedir) Adası ve Plajı

Kleopatra (Sedir) Adası ve Plajı
Kleopatra (Sedir) Adası ve Plajı

Listenin sonunda Kleopatra Adası ve plajına değinmek istedim. Zira benim gittiğim en güzel adalardan ve en güzel plajlardan bir tanesi burasıydı. Marmaris’e 18 km mesafede bulunan ve adaya Çamlı iskelesinden tekne ile ulaşım sağlanan bu ada ve plaj, Kleopatra’nın burada yüzdüğüne inanıldığı için bu ismi almış. Ayrıca Cedrae antik kentine ait şehir duvarları ve antik tiyatro kalıntıları da burada kulunmakta.

Avrupa’da Bulunan En Güzel Kasabalar

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.