Let’s travel together.

Kışın Gezilecek En Güzel Ülkeler

0 19

Selamlar, bugün “Kışın Gezilecek En Güzel Ülkeler” başlığıyla karşınızdayım. Türkiye’de de kış aylarında gezilecek ülkeler listesi epey bir kabarık hatta Türkiye’de Kışın Gezilecek En Güzel 5 Yer yazımızda 5 tanesine değinmiştik. Ancak bazılarımız soğuğu o kadar sevmiyor ki gezmek için yurt dışına çıkmak isteyebiliyor. Bu nedenle bugün “Kış Aylarında Seyahat Edilebilecek Ülkeler” konu başlığı ile yine 5 maddelik bir liste hazırlamak istedim. Lafı fazla uzatmadan listemize geçelim.

1- Svalbar – Norveç / Kışın Gezilecek En Güzel Ülkeler

Kışın Gezilecek Ülkeler - Norveç
Kışın Gezilecek Ülkeler – Norveç

İlk sıramızda elbette Norveç var. Norveç, hem temiz havasıyla hem de müthiş doğa manzaralarıyla bilinen bir ülke. Fakat hepsinden önce bu ülkenin başka bir güzelliği de var. Kuzey ışıkları! Kuzey ışıkları Tromso ve Svalbar gibi belli bir konumda bulunan şehirlerden rahatlıkla görülebiliyor. Her ne kadar pahalı bir etkinlik olsa da kesinlikle tatmanız gereken bir zevk. Çok soğuk bir zamanda gitmeniz gereken Svalbar şehrinde istediğiniz seviyeden kalacak yer bulabilirsiniz. Ancak tur ile mi giderseniz daha cuuz olur yoksa bireysel mi giderseniz daha ucuz olur bilemem. Çünkü döneme göre bu durum değişebiliyor. İyi bir araştırmayla kuzey ışıklarını görüp yeni yıla harika bir anıyla girebilir ya da başlayabilirsiniz.

2- Phuket Tayland

Phuket - Tayland
Phuket – Tayland

Eğer kış mevsiminde canınız sıcacık bir güneşin altında yaz tatili çekiyorsa Tayland en güzel ülkedelerden bir tanesi. Sadece güneşi ve plajları ile gidilip görülmesi gereken bir yer de değil Tayland. Vize sorununun olmadığı bir ülke olan Tayland, tapınakları, içinde kaplanların, maymunların ve fillerin olduğu doğal ortamları, ormanları ve sokak yemekleri ile de mutlaka ziyaret edilmesi gereken nadir ülkelerin başında geliyor olabilir. Phi Phi adası, Patong Beach ve James Bond adası bence ilk görülmesi gereken yerlerden.

3- El Nido – Filipinler / Kışın Gezilecek En Güzel Ülkeler

Filipinler - El Nido
Filipinler – El Nido

Tayland demişken Filipinler’i es geçmek saygısızlık olurdu. Filipinler resmen ada cenneti. Binlerce adanın bulunduğu bu güzel ülkede masmavi plajlar, yemyeşil ormanlar ve harika manzaralar var. Özellikle El Nido her ne kadar son zamanlarda turist akınına uğrasa da hala gerek fiyat gerek kalabalık açısından gidilebilir durumda. Filipinler de bizden vize istemiyor. Yani gidiş geliş konusu da sorunsuz halledilebilir.

4- Hongkong

HongKong Kışın Gezilecek Ülkeler
HongKong Kışın Gezilecek Ülkeler

Kumdan, plajdan, güneşten ya da denizden pek hoşlanmıyorsanız sizi bambaşka bir kültürün içine davet ediyorum. Gider gitmek The Peak’e çıkmanızi şiddetle öneriyorum. Çünkü Hongkong’un ihtişamını en iyi oradan görebilirsiniz. Sonrasında şehre iner, gökdelenlerin altında daracık ama bir o kadar renkli sokakları gezer insanları gözlemlersiniz. Hava kararınca da caddelerdeki ışık şölenine kapılır ve güzel bir yerel yemek tadarsınız. Hongkong gerçekten kültürü ile bambaşka bir ülkedir. Özellikle Budizm dinine çok düşkün olan Hongkonglular bu konuda gerçekten görülecek çok şey vaadediyorlar.

5- Budapeşte – Macaristan

Budapeşte Macaristan
Budapeşte Macaristan

En güzel ülkeler listemizin son sırasında Budapeşte, gece hayatını seviyorsanız önereceğim bir şehirdir. Tuna Nehri’nin 2’ye böldüğü bu harika şehir Schengen Vizesi ile turist alıyor. Sabaha kadar süren gece eğlenceleri ile meşhur olan bu şehir elbette gezilecek birkaç yere de sahip. Mesela kaplıcalara mutlaka gitmelisiniz. Ya da Gallert Tepesi’ne çıkıp Budapeşte manzarasını görmelisiniz. Ama dönüp dolaşıp o gece hayatına da kesinlikle kendinizi bırakmalısınız.

Kışın Gezilecek En güzel 5 Ülke listemizi burada sonlandırıyorum. Bir başka listede görüşmek üzere…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.