Let’s travel together.

Kıbrıs’taki En İyi Üniversiteler

0 17

Kıbrıs tatil için tercih edildiği kadar eğitim içinde ülkemizden birçok insanın tercih ettiği ülkelerden biridir. Zaten ülkenin ekonomisi genel olarak eğitim ve turizm üzerinedir. Kıbrıs’ta üniversite okumayı düşünenler için Kıbrıs’taki en iyi üniversiteler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bunun yanında ayrıca Kıbrıs’ta okumanın avantajlarından ve dezavantajlarında da bahsetmek istiyoruz. Böylece okumak için başka bir ülkeye gitmeden önce size yardımcı olacak bir yazı olacaktır. Yazımızı okumadan üniversite kararınızı vermemenizi öneririz.

Neden Kıbrıs Üniversiteleri?

Üniversite okumak için Kıbrıs tercih edilebilecek iyi seçenekler arasındadır. Neden okumak için Kıbrıs üniversiteleri seçilebilir bu konuda bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

  • Kıbrıs üniversiteleri Türkiye’deki okulların puanına göre oldukça düşüktür. Son derece donanımlı ve iyi okullara yerleşme şansınız çok daha yüksektir.
  • Kıbrıs yaşam standartları yüksek ve rahat bölgelerden biridir. Öğrenciler için son derece konforlu bir ortam vardır.
  • Kıbrıs’ta yer alan vakıf üniversiteleri ülkemizdeki vakıf üniversitelerine göre çok daha uygundur.
  • Kıbrıs sıcak ve eğlenceli bir ülkedir. Yani tatil veya eğitim fark etmeksizin iyi vakit geçirebileceğiniz bir ülkedir.
Kıbrıs’taki en iyi üniversiteler
Kıbrıs’taki en iyi üniversiteler

Kıbrıs’ta Okumanın Zorlukları

Birçok yer Kıbrıs veya farklı bir ülkede okumak ile ilgili toz pembe tablolar çizse de ne yazık ki durum öyle değildir. Kıbrıs eğitim kalitesi ve yaşam standartları yüksek yerlerden biridir. Ancak bu ülkede okumanın çok kolay olduğu anlamına gelmez. Kıbrıs’ta okumanın da bazı zorlukları vardır. Öncelikle hem yurtdışı hem de vakıf üniversitesi olduğu için insanlarda okumanın ve sınıf geçmenin kolay olacağına dair bir yanılgı vardır. Ancak Kıbrıs’ta okurken Türkiye’den farklı sınıf geçme koşullarının olmadığını görebilirsiniz.

Kıbrıs’ta yer alan vakıf üniversiteleri ülkemize göre uygundur ancak hayat ne yazık ki ucuz değildir. Yaşam standartlığının yüksek oluşu doğal olarak biraz hayat pahalılığına yansımaktadır. Kıbrıs’ta okumayı düşünenlerin bunu göze alması gerekir.

Kıbrıs’taki En İyi Üniversiteler Hangileri?

Genel olarak Kıbrıs’ta üniversite okumanın avantajlarından ve zorlu yönlerinden bahsettikten sonra ülkede tercih edebileceğiniz en iyi üniversitelerden bahsetmek istiyoruz. Kıbrıs’ta tercih edebileceğiniz çok fazla üniversite vardır ancak en iyi üniversiteler dendiği için sizlere 2020 yılında dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yer alan üniversiteleri sunmak istiyoruz. Şöyle ki;

  • Cyprus University of Technology ve University of Cyprus da bu yıl yayınlanan listede ilk 500 içerisine giren üniversiteler olmaktadır.
  • Kıbrıs’ın popüler üniversitelerinden biri olan Doğu Akdeniz Üniversitesi ise aynı listede ilk 1000 içerisinde yer almıştır.

Kıbrıs’taki en iyi üniversiteler olarak bahsettiğimiz üniversitelerin yer aldığı listede ülkemizden sayılı prestijli üniversite yer almayı başardı. Bu sebeple bu üniversitelere mutlaka şans verilmesi gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.