Let’s travel together.

Kıbrıs Sahilleri

0 11

Keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirmek için Kıbrıs’ı tercih ettiğinizde asla pişman olmayacağınızı rahatlıkla ifade edebiliriz. Kıbrıs birçok yönden son derece keyifli ve tatil yapmanın da avantajlı olduğu ülkeler arasında yer alır. Özellikle iyi Kıbrıs otelleri ve Kıbrıs sahilleri bilindiğinde denizin ve güneşin keyfini daha fazla çıkarabilirsiniz. Kısacası iyi bir araştırma ve planlama ile son derece keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. İyi bir planlama yapmak için bölgeye ilişkin bazı konulara vakıf olmanız gerekir. Sizlere Kıbrıs’a ilişkin bazı önemli detaylardan bahsetmek istiyoruz.

En Keyifli Kıbrıs Sahilleri

Kıbrıs plajları ve sahilleri dünyada ün salmış son derece keyifli ve ünlü yerlerdir. Sırf bu sebeple bile Kıbrıs tatil için rahatlıkla tercih edilebilir. Bölgeyi tercih ettiğinizde mutlaka uğramanız gereken en keyifli sahiller hakkında bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

Altınkum Sahilleri

Karpaz Yarımadasında yer alan bu sahil son derece keyifli ve tüm dünyada bilinen bir sahil olmaktadır. Birçok farklı kaplumbağa türünün yumurtlama bölgesi olan bu sahilde sizleri altın gibi kumlar beklemektedir.

Altınkum Sahilleri
Altınkum Sahilleri

Yavuz Çıkarma Plajı

Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında Türk askerlerinin adaya ilk adım attığı yer olarak bilinen bu sahil Girne’de yer alır. Farklı su sporları için uygun olan sahil oldukça sevilen ve birçok kişinin tercih ettiği sahillerden biri olmaktadır. Escape plajı olarak da bilinmektedir.

Yavuz Çıkarma Plajı
Yavuz Çıkarma Plajı

Glapsides

Kıbrıs halkının en sevdiği ve tercih ettiği plaj olan Glapsides aileler için özellikle son derece keyiflidir. İnce kumları ve sığ bir sahili vardır. Ayrıca sahilin çevresinde kamp yapma gibi olanaklarda vardır.

Glapsides
Glapsides

Alagadi Plajı

Hem Kıbrıs halkının hem de yabancı turistlerin oldukça tercih ettiği bu plaj genel olarak sakin yerler arasında yer alır. Bu özelliği sayesinde su sporları için de son derece uygundur.

Alagadi Plajı
Alagadi Plajı

Kıbrıs Tatil Olarak Tercih Edilmeli Mi?

Kıbrıs tatil olarak tercih edilmeli mi ve uygun bir yer mi merak ediyorsanız size bu konu hakkında da detaylı bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle Kıbrıs özellikle bizler için son derece keyifli ve yurtdışı olarak baktığımızda en uygun yerlerden biri olmaktadır. Bölgede yapılabilecek aktiviteler ve gezilecek yerler son derece popüler ve sizlerin sıkılmadan gerçekleştirebileceğiniz türden şeylerdir. Yani kısacası Kıbrıs rahatlıkla tercih edilebilir ve rahatlıkla eşsiz bir tatil deneyimi yaşanabilir. Kıbrıs sahilleri ve otelleri ile zaten son derece rahat edebileceğiniz konforlu yerlere sahiptir. İlk tatil planınızda kendinize güzel bir deneyim hediye etmek istiyorsanız Kıbrıs tatili son derece uygundur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.