Let’s travel together.

Kıbrıs Plajları

0 11

Tatil için her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Kıbrıs, otelleri ve plajları ile öne çıkan ülkelerden biri olmaktadır. Kıbrıs plajları ve genel olarak Kıbrıs’ta tatil yapmanın avantajları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle Türk vatandaşları için Kıbrıs tercih edilebilecek en iyi ülkelerden biri olmaktadır. Çünkü hem başka bir ülkede hem de kendi ülkenizde gibi hissedebileceğiniz bir ülkedir. Bu da son derece önemli olmaktadır. Tatil için Kıbrıs’ı düşünenler için ülke hakkında genel olarak bilgi verecek olursak.

Popüler Kıbrıs Plajları

Öncelikle tatil için tercih ettiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken plajlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Tatilinizde bol güneşlenmek ve temiz plajlarda denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız bu plajları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Popüler Kıbrıs’ta yer alan plajlar şöyle olmaktadır;

Acapulco Plajı

Girne’de yer alan bu plajda birçok farklı aktiviteyi yapabilmeniz mümkündür. Özellikle rüzgâr sörfü sevenler için bu plaj son derece uygundur.

Kıbrıs Plajları - Acapulco Plajı
Kıbrıs Plajları – Acapulco Plajı

Çatalköy Plajı

Yine Girne’de yer alan bu plaj oldukça popüler yerler arasındadır. Plajda son derece etkili mekanlar ve Kıbrıs’ın yöresel lezzetlerini deneyebileceğiniz yerler vardır.

Çatalköy Plajı
Çatalköy Plajı

Bediz Plajı

Gazi Magosa’da bulunan plaj, yine içinde son derece eğlenceli aktivitelerin mümkün olduğu ve lezzetli cafelerin olduğu bir plaj olmaktadır.

Bediz Plajı
Bediz Plajı

Camelot Plajı

Kalabalık olmayan ve huzurlu bir plaj istiyorsanız Camelot Plajı tam size göre olacaktır. Dingin suları ve temiz bir denizi vardır. Bunun yanında ayrıca plaj birçok açıdan önemli avantajlara sahiptir.

Camelot Plajı
Camelot Plajı

Kıbrıs’ta Tatil Yapmanın Avantajları

Tatil için Kıbrıs’ı tercih ettiğinizde son derece keyifli ve dinlendirici bir tatil yapacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle bu bölgeyi tercih ettiğinizde elde edebileceğiniz avantajlar hakkında bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

  • Öncelikle Kıbrıs son derece rahat ülkelerden biridir. Bu sebeple tatilde kimse sizi rahatsız etmez ve huzurunuzu kaçıracak bir durum yaşanmaz.
  • Kıbrıs’ta farklı zevklere uygun olarak birçok otel, plaj ve mekân bulunmaktadır. Bu sayede sıkılmadan güzel bir tatil geçirebilirsiniz.
  • Ülkeye gitmek için vize almanıza ve pasaportunuzun olmasına gerek yoktur. Çünkü Türk vatandaşları Kuzey Kıbrıs’a girerken yalnızca kimliklerini yanlarında bulundurmalıdır.

Kıbrıs Nerededir?

Kıbrıs nerededir biraz bahsedecek olursak. Kıbrıs bilindiği gibi Akdeniz’in ortasında yer alan bir ada ülkesidir. Ülkemize göre Güneyde yer almaktadır. Ülkeye gitmek için sürekli olarak uçuşlar düzenlenmekte veya deniz yolu ile ulaşım mümkün olmaktadır. Yani kısacası ülkeye son derece rahat bir şekilde gidebilir ve ülkede bulunan Kıbrıs plajları ve otellerinde tatil yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.