Let’s travel together.

Kaş Tatilinizde Mutlaka Yapmanız Gerekenler

0 5

Kaş, son zamanlarda Türkiye’nin en değerli tatil yerlerinden bir tanesi oldu. Küçük ve şirin yapısı ile Bodrum-Çeşme gibi tatilcilerin bol olduğu yerlere göre daha ucuz ve fazla da kalabalık değil. Ancak Kaş’ı Kaş yapan elbette sadece bunlar değil. Bugün size Antalya’nın incisi olan Kaş’ta mutlaka yapmanız gereken şeyleri anlatmak istedim. Haydi hemen konumuza geçelim!

Gazimağusa Yemek Yerleri

1. Dalış Yapın

Türkiye’nin en temiz ve berrak denizlerinden birisine sahip olan Kaş, Türkiye sınırları içerisinde dalış turizminin en çok rağbet gören tatil beldelerinden bir tanesidir. Koy çeşitliliğinin de etkisiyle farklı bölgelerde dalış yapabilmek fazlasıyla mümkün. Yaklaşık 20’ye yakın noktada dalış yapabileceğinizi de ayrıca belirtmek istiyorum. Eğer şanslıysanız yaptığınız dalışta II. Dünya Savaşı sırasında düşürülen İtalya tipi Savoia-Marchetti SM79 savaş uçağını suların altındayken görebilirsiniz.

Ağustos Ayında Nereye Gidilir?

2. Kaş Patara’yı Ziyaret Edin

Kaş Patara Plajı
Kaş Patara Plajı

Pata Plajı, benim Türkiye’de ziyaret etmeyi en çok istediğim plajlardan bir tanesidir. Son zamanlarda popülaritesi artsa da hala ülkemizin çok az bilinen plajları arasında yer alıyor. Kaş’a 45 km mesafede bulunan Patara Plajı, kişisel arabanızla ulaşabileceğiniz bir bölgede yer alıyor. 14 km uzunluğu ile ülkenin en uzun 2. kumsalına sahip olan Patara, özellikle gün batımında size harika bir manzara sunuyor.

Girne Gezilecek Yerler

3. Manzaranın Tadını Çıkarın

Kaş Uyuyan Dev
Kaş Uyuyan Dev

Kaş, tatilcilere harika manzaralar sunabiliyor. Eğer doğru yerde doğru zamanda beklerseniz fotoğraf makinenizin şarjını anında bitirebilirsiniz :). Ben yinede birkaç manzara yeri söylemek istiyorum. Önerilerimden ilki Uyuyan Dev, rivayete göre eşi Meis adasında olduğu söylenen bir silüet. Bu dağlık alana çıkması biraz riskli ve zor bu yüzden tek başınıza gitmenizi asla önermiyorum. Ancak çıktığınız zaman harika bir manzaranın sizi beklediğini de sakın unutmayın. Eğer “Ben manzaranın tadını daha rahat çıkarmak istiyorum.” diyorsanız size Dejavu’yu önerebilirim. Güneşin en güzel battığı yerdir Dejavu.

4. Kaş Köylerini Gezin

Kaş Çavdır Köyü
Kaş Çavdır Köyü

Kalş, denizi, kumu ve güneşiyle olduğu kadar köyleriyle de meşhurdur. Çavdır, Çukurbağ Gömbe benim favorilerimdir. Eğer Kaş’a kalabalık bir sezonda gittiyseniz ve yoğunluktan da bunaldıysanız köyleri gezmek sizin için harika bir aktivite olabilir. Hem biraz kalabalıktan uzaklaşırsınız hem rahatlar hem de farklı bir deneyim elde etmiş olursunuz. Şanslıysanız köylülerin sağdığı leziz sütlerden bile içebilirsiniz :).

 

Yunanistan’ın En Eşsiz Manastırlarından Bir Tanesi Meteora

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.