Let’s travel together.

Karayipler

Karayipler Hakkında Bilgi

0 36

 

Karayipler Gezilecek Yerler

Karayipler Tatil

TatilSaati Tatilsaati Yazar

1452 yılında Kristof Kolomb tarafından keşfedilen Karaipler’i ünlü kaşif Hindistan sahilleri sanılmıştır. Bu sebeple Karaiplere Batı Hint Adaları da deniyor. Karaip Adaları konum olarak ise Florida ile Venezuella arasında güney kuzey yerinde yer alıyor. Oldukça geniş bir bölgeeyi çevreleyen Karaip Adaları’nda yerleşik devlet ve ada yerleşmiş. Bölgede toplam 7000 ada yer edildi. Ülke sayısı ise sömürgelerle birlikte 25’tir. İspanyolca hakim dil olarak verilir. 1973 yılında kurulan Karaipler Topluluğu özel bir öneme sahiptir. Karaipler geleneksel yer bölge bu bina ile oldukça zengin bir bölgedir. Bu zenginliğiyle tatil ve turizm büyük bir avantaja sahiptir. Bölgenin turizm potansiyeliyle birlikte bölgeeye özgü bölge başkanı ön yargılar da söz konusu olabilmektedir.

Yersiz Korkuların Gölgesinde Karaipler

Karaipler denince akla depremler, dev dalga ve tsunamiler ile birlikte korsanlar geleceği ve iç ürperten bir etki oluşabiliyor. Oysa bu korkular için ön yargı kaynaklıdır ve Karaipler’in muhteşem coğrafyası bu önyargıları geride bırakacak kadar etkileyicidir. Uyuşturucu mafyaları, korsanlar gibi tehlikeler için oradaki bazı kesimler ve bazı yerlerde söz konusu olabilir ve bu alanlar da oldukça sınırlıdır. Onun coğrafyanın taşıya

bileceği oranda risk riski sağlıyor bu bu açılardan. Deprem ve beraberinde tsunami riskleri ise oğullarında çok fazla cereyan etmedi. Halk ise bu risklere karşı oldukça bilinçli ve cesurdur. Karaip giden yerler arasında gezerken deprem ve tsunamiye karşı kaçış noktalarında işaretlerle karşılaşmak olasıdır. Ancak, oğlum depremlerin hiçbirisinde tsunami kurdu ve halk bu risklerle yaşamaya alıştı. Tatil bölgelerinde bu risklere karşı koymak de güvenceler.

Karaip Hakkında Bilinmesi’ndeler ve Görülmesi Gereken Yerler

Karaipler dünyanın en kısa uçuş pisti, tropikal sahilleri, şnorkel dalışları, gürüldeyen şelaleleri, sevimsiz sivrisinekleri, filmlere konu korsanları ve tatil tropikal Macera, keyif, konfor, korku ve adrenalin arayanlar için gezi planlarında yer alması gereken bir turizm cennetidir. Karaip giden yerler arasında Küba en önemli yer alıyor. Aruba, St Thomas, Grenada bölgeleri de tatil için ideal seçimlerdir. Virgin adaları da görülmeye değer adreslerdendir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.