Let’s travel together.

İskandinav Ülkeleri Gezilecek Yerler

İskandinav Ülkeleri Gezilecek Yerler

0 53

İskandinav Ülkeleri Gezilecek Yerler

İsveç, Norveç ve Danimarka’nın yer aldığı yarımada İskandinav yarımadasıdır ve bu ülkeler İskandinav ülkeleri olarak bilinir. Bu ülkeler yüksek yaşam standartları, doğal güzellikleri ve leziz yemekleri ile Avrupa tatil listelerinin başında yer alır. Özellikle kış aylarında tercih edilen bu ülkeler tarihi dokusu ve yeşil alanlarının büyüleyici etkisiyle ve keyifli bir tatil keyfi sunar. İskandinav ülkelerinin sadece başkentleri bile gezilerek dolu dolu bir tatil yapılabilir. İskandinav ülkeleri gezilecek yerler listesinin başında İsveç-Stockholm, Norveç- Oslo ve Danimarka-Kopenhag yer alır.

Asil Kuzey Başkenti Stockholm

Avrupa ülkelerinin en sevilen ve en merak edilen şehirlerinden olan Stockholm, kuzeyin Venedik’i olarak bilinir. Tarihi dokusu, yemyeşil alanları ve sakinliği ile dikkat çeken bu başkent tatil tutkunlarının gözdesidir. 600 odalı Stockholm Sarayı, Stockholm Belediye Binası, Skansen Açık Hava Müzesi, Stockholm Katedrali, Nobel Müzesi gezip görülecekler listesine eklenmesi gereken yerlerdir.

Müzeler Kenti Oslo

Norveç’in en büyük ve aynı zamanda başkenti olan Oslo çok sayıda müzesi ve kültür sanat merkezi ile entelektüel turistlerin gözdesi olmuştur. Geniş ve yemyeşil orman alanları ve çok sayıdaki adacıkları ile doğal güzelliklerini gözler önüne sermiştir. Vigeland Heykel Parkı, Viking Gemi Müzesi, Oslo Sarayı, Oslo Opera Binası, Karl Johans Caddesi, Akershus Hisarı burada İskandinav ülkeleri gezilecek yerler sırasında başında gelir. Ayrıca eğlence tutkunları için lunapark 74 oyun alanı ve çok sayıda oyun ve eğlence gereçleri ile tatil severlere keyif dolu saatler vadediyor. Bu parkın içerisinde restorantlar ve spor salonları da bulunuyor.

Limanlarıyla Ünlü Kopenhag

İskandinav ülkelerinin en küçüğü olan Kopenhag liman ve parklarıyla ünlü olmuş bir başkenttir. Dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülke olarak da bilinmektedir. İskandinav ülkelerinin bir çoğu gibi refah seviyesi yüksek ve pahalı bir şehirdir. Adalardan oluşan bu küçük Avrupa ülkesi başkenti kanal turları ve Tivoli Bahçeleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca Rosenborg Kalesi, Amalienborg Sarayı ve Küçük Deniz Kızı Heykeli şehrin en önemli simgelerinden. Kopenhag çok sayıda bulunan irili ufaklı balık restorantları ve kendine has lezzetleriyle de turistleriyle de İskandinav ülkeleri gezilecek yerler arasında yer alıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.