Let’s travel together.

Gazimağusa Yemekleri

0 11

Bir bölgeyi ziyaret ettiğinizde gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri ziyaret etmenin dışında orada yapmanız gereken en önemli aktivite bölgeye özgü yemekleri tatmaktır. Bu bölgeyi tanımanız için son derece önemlidir. Gazimağusa ziyaretlerinizde de aynı şekilde mutlaka bölgeye özgü lezzetleri denemenizi tavsiye ederiz. Gazimağusa yemekleri hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bölgeyi ziyaret ettiğinizde nerede ne yiyebileceğiniz konusunda sizler için kapsamlı bir yazı oluşturmaya çalışacağız.

Popüler Gazimağusa Yemekleri

Yavru vatanın önemli şehirlerinden biri olan Gazimağusa’da mutlaka denemeniz gereken son derece lezzetli yemekler vardır. Bunların neler olduğu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Gazimağusa’ya veya genel olarak Kıbrıs’a gittiğinizde tatmadan dönmemeniz gereken lezzetler genel olarak şöyle olmaktadır;

  • Kıbrıs kara sınırına girdiğiniz anda mutlaka denemeniz gereken en önemli lezzet kuşkusuz hellim peyniri olmaktadır. Bölgeye özgü olan bu peynir son derece lezzetli ve mutlaka denenmesi gereken bir üründür.
  • Bölgeye özgü bir diğer önemli lezzet şeftali kebabı olmaktadır. Bölgede yer alan birçok önemli restoranda bu eşsiz lezzete ulaşabilirsiniz.
  • Farklı içki türlerini denemek isteyenler için Zivaniya yine mutlaka denenmesi gereken eşsiz bir lezzettir. Bölgeye özgü üzümlerin ve diğer meyvelerin toplanması ile yapılan bu içkiyi deneyebilirsiniz.
  • Bölgede öne çıkan bir diğer önemli lezzette yine bölgeye özgü zeytinlerdir. Bu zeytinleri tattıktan sonra mutlaka yanınızda getirmek isteyeceksiniz.
Popüler Gazimağusa Yemekleri
Popüler Gazimağusa Yemekleri

Gazimağusa’da Nerede Yemek Yenir?

Gazimağusa’da birçok önemli mekân ve restoran vardır. Her birinde birinden lezzetli yemekler yeme şansınız vardır. Ancak bazı yerler lezzetleri ve genel olarak görünümü, servisi ile öne çıkar. Bölgeyi ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz ve uğramanız gereken mekanlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

Gazimağusa’da Nerede Yemek Yenir?
Gazimağusa’da Nerede Yemek Yenir?

Niazi’s Restoran

1949 yılından bu yana hizmet veren son derece köklü bir işletmedir. Kıbrıs genelinde 6 farklı şubesi vardır ve biri de Gazimağusa’da yer alır. Restoranda bölgeye özgü lezzetler ve alkollü, alkolsüz içecekler mevcuttur. Gazimağusa’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken eşsiz bir yerdir.

Castello Cyprus Bar

Mağusa’da yer alan kale içerisinde bulunan bu mekân farklı mimarisi ile göze çarpıyor. Burada eşsiz bir atmosferde son derece lezzetli yemekleri tadabilirsiniz.

Petek Pastanesi

Güzel bir kahve içmek ve yanında da son derece lezzetli tatlıları tatmak istiyorsanız tercihiniz Petek Pastanesi olmalıdır. Yine mükemmel bir ortamda soluklanmanız ve güzel vakit geçirmeniz için en uygun yerdir.

Othello Meze Restaurant

Bir meyhane olarak hizmet veren mekânda hem Türk hem de Akdeniz mutfağından eşsiz lezzetler sunulmaktadır. Üstelik restoran son derece makul fiyatlar ile sizlere hizmet vermektedir. Gazimağusa yemekleri burada yenir diyebileceğimiz bir mekân olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.