Let’s travel together.

Eylülde Denize Girebileceğiniz Güzel Yerler

0 3

Eylül ayı yavaş yavaş yaklaşıyor. Haliyle herkes “Tatilde nereye gitsem? Ne yapsam?” diye kendine cevabı oldukça kararsız sorular sormaya başladı. Bende bu sebeple sizlere Eylülde denize girebileceğiniz en güzel yerler listesi hazırlamak istedim. Eğer bu yaz bol bol denize girmek istiyorsanız lütfen yazının tamamını okuyun ve listedeki yerleri teker teker inceleyin. Hadi o zaman listemize geçelim!

Girne – Kıbrıs

Girne – Kıbrıs
Girne – Kıbrıs

Türkiye’deki plajlara doydum diyorsanız bir de Kıbrıs’ı denemeye ne dersiniz? Türkiye’nin güney şehirlerinden bile daha sıcak olan Kıbrıs’ta, eylül ayında yaz henüz bitmemiş olacak. Deniz ve güneşin asla hayal kırıklığına uğratmadığı Girne sahillerini görmeden bu seneyi bitirmeyin.

4 Gün Kıbrıs Turu’nda Sizi Neler Bekliyor?

Side – Antalya

Side – Antalya
Side – Antalya

Side, Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden olan Antalya’nın Eylül ayında yaz mevsiminin en çok rağbet gören tatil yerlerinden bir tanesi. En yoğun kalabalığı temmuz ve ağustos aylarında yaşayan Side, bu sebeple Eylül ayında fazlasıyla sakin ve huzurlu oluyor. Eğer kalabalığı sevmiyorsanız listenin ilk maddesi tam size göre olabilir.

Gökkaya Koyu – Antalya | Eylülde Denize Girmek

Gökkaya Koyu – Antalya
Gökkaya Koyu – Antalya

Gökkaya Koyu, mavi renginin muhteşem tonlarını görebileceğiniz nadir tatil yerlerinden bir tanesi. Fazla kalabalık olmayan ve sakin bir tatil yeri arayışında iseniz Gökkaya Koyu tam size göre olabilir. Kekova tekne turlarında moral verilmesi için kullanılan bu koy tüm gününüzü geçirebileceğiniz harika bir nokta.

Antalya Tekne Turları Ve Fiyatları

Bozcaada – Çanakkale

Bozcaada
Bozcaada

Çanakkale, tarihi geçmişi ile ülkemiz için çok önemli bir şehir. Fakat bu şehre sadece tarihi geziler için gitmek zorunda değilsiniz. Bozcaada’da dilediğiniz gibi deniz tatilinizi yapabilirsiniz. Tertemiz denizi, koyları ve plajları bulunan Bozcaada, her mevsim güzel olan bir ada. Mayısın son haftalarından ekimin ortasına kadar rahatlıkla takılabileceğiniz bu şahane ada en sakin ve huzurlu zamanlarını Eylül ayında yaşıyor.

Dalyan – Muğla

Dalyan – Muğla
Dalyan – Muğla

Dalyan, sakin bir şehir olan Muğla’nın en sakin tatil köylerinden bir tanesi. Eylülde denize girmek gibi bir hedefiniz varsa Dalyan kesinlikle tercih edilebilir. Tertemiz denizi ve hiç zarar görmemiş yemyeşil doğası ile ön plana çıkan bu eşsiz tatil yeri, yaz aylarında biraz kalabalık olsa da Eylül ayında gayet sakin ve huzurlu oluyor.Kış mevsimi gelmeden son bir kez tatil yapmak isterseniz Dalyan harika bir tercih olabilir. Hem havalimanına da çok yakın olursunuz :).

Tatil Önerileri: Dalyan Gezi Rehberi

Dikili – İzmir | Eylülde Denize Girmek

Dikili – İzmir
Dikili – İzmir

Dikili, İzmir’in en kuytu köşesinde kalmış müthiş bir tatil yeridir. Mavi bayrakllı plajları ile fazlasıyla temiz kumsalları bünyesinde barındıran Dikili aynı zamanda oldukça sessiz ve sakin bir kişiliğe sahip. Tek dezavantajı pek de sıcak bir deniz sahip olmaması. Yani klasik Ege plajlarında olduğu gibi hafif serin bir suda yüzeceksiniz. Fakat soğuk suyu seviyorsanız bilemem :).

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.