Let’s travel together.

Eşsiz Doğal Güzellikleriyle İzlanda Gezi Rehberi

0 4

İzlanda, tüm dünyaya güzelliğini kabul ettirmiş nadir ülkelerden bir tanesidir. Türkiye’deki pekçok genç de hep ya İrlanda’ya ya da İzlanda’ya gitmek istemiştir. Ben de o gençlerden birisiydim :). Eğer daha önce gitmediyseniz İzlanda sizin için kesinlikle benzersiz bir yurt dışı deneyimi olacaktır. Avrupa’nın en az nüfusuna sahip olan bu ülke doğal güzellikler ile kaplı küçük bir ada. Bugün size bu küçük ada ve Avrupa ülkesinden bahsedeceğim.

Hem Tarihi Hem Kültürel Hem Doğal Güzelliği İle Bozcaada

Eşsiz İzlanda Doğası

İzlanda
İzlanda

İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e 24 mil mesafedeki dünyaca ünlü Blue Lagoon rotası kesinlikle İzlanda gezilecek yerler listenize eklemeniz lazım. Blue Lagoon’da bir lav oyuğundan meydana gelen tedavi edici jeotermaller ile karşılaşacak ve harika vakit geçireceksiniz. Sonrasında da İzlanda’nın yeşili bol kocaman ulusal parkı olan Skaftafell’de bulunan kanyonları, buz dağlarını ve buz tünellerini fotoğraflayabilirsiniz.

Eğer doludizgin bir eğlence dünyasına atılmak istiyorsanız Þingvellir Ulusal Parkı kesinlikle harika bir tercih olacaktır. Gittiğinizde göreceksiniz 1-2 gün böyle bir eğlence merkezi için kesinlikle yeterli değil. Sonrasında Gulfoss’a gidip nefes kesen nehrin muhteşem manzarasıyla fotoğraf çekinebilirsiniz.

Gazimağusa Turları
İzlanda jeotermaller
İzlanda jeotermaller

İzlanda, doğal güzelliklerine doyamayacağınız bir ülke. Nerden ne çıkacağı kesinlikle belli olmuyor. Kafanızı bir kaldırıyorsunuz dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz eşsiz bir ana tanıklık ediyorsunuz. Bu yüzden İzlanda’da gezerken gözleriniz açık olsun :). Size İzlanda’nın eşsiz yerlerinden bir tanesi olan Latrabjarg’ı öneriyorum. Burası dünyanın en kalabalık kuş uçurumu olarak bilinir. Avrupa’nın en batı noktasındadır.

İzlanda’ya Ne Zaman Gidilir?

Kuzey Işıkları
Kuzey Işıkları

İzlanda bildiğiniz üzere yılın her mevsimi soğuk bir ülke. Bu yüzden İzIanda geziniz için en uygun tarihi Eylül ayı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Eğer kış ayları için de özel olarak bir seyahat planınız varsa da çok sağlam giyinmenizi tavsiye ederim. Genel olarak İzlanda’nın kuzey ışıkları meşhurdur. Eğer kuzey ışıklarını görmek istiyorsanız Şubat ve Mart ayları en doğru tercih oalcaktır.  Kısacası İzlanda’yı anlatmak biraz zor. Orada olup her yerini karış karış keşfettikten sonra size anlatacak çok şey kalacağından eminiz.

Yaz Tatilinin Bir Numaralı Adresi Milas Gezi Rehberi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.