Let’s travel together.

Erken Rezervasyon Yapmanın Püf Noktaları

0 12

Erken rezervasyon, hayat kurtarır. Hepimiz yaz aylarında hayalini kurduğumuz tatile olabildiğince ucuz yollardan ulaşmak isteriz. Bu nedenle gitmek istediğimi şehirlerdeki otellerin erken rezervasyon kampanyalarını sıkıca takip etmemiz gerekiyor. Etmemiz gerekiyor çünkü yaz aylarına yaklaştığımız zaman gerek uçak gerek otel fiyatlarına ağzımız açık bakmayalım öyle değil mi?

Erken rezervasyon, basitçe her yıl aralık aylarında başlayan ve yaz sezonunun başlangıcına azalarak devam eden indirim günlerini içeriyor. Kış aylarında alacağınız bir otel, uçak ya da tur rezervasyonu çok önceden bunun planını yaptığınız için oldukça ucuza gelebiliyor. Bu nedenle erken rezervasyon yapmanın püf noktaları epey bir zengindir. Herkesin kendisine göre bir taktiği vardır. Bizler de kendimize göre birkaç ayrıntıdan bahsedeceğiz.

Erken Rezervasyon Yapmanın Püf Noktaları

1. Tatil Tarihlerini İyi Belirleyin

Erken rezervasyonunuzu ne kadar erken yaparsanız ödeyeceğiniz tutar o kadar az olacaktır. Ayrıca tutarın az olmasının yanında güzel ekstra kampanyalar da yakalayabilirsiniz. Şimdi hepimizin bu konuda izin günlerimizi 6-7 ay öncesinden hangi tarihe alacağımızı nerden bileceğimize dair bir sorunu var. Ancak çalıştığınız şirkete bunu öncesinden belirtirseniz size istediğiniz tarihlerde yıllık tatil günü ayarlanacaktır. Hem her yıl kimin ne zaman tatile çıkacağı zaten rutin bir şekilde ilerliyor. Yani bahane üretmeyin!

2. Tatil Yerinizi İyi Seçin

Erken Rezervasyon Yapmanın Püf Noktaları
Erken Rezervasyon Yapmanın Püf Noktaları

Tatil yapmak istediğiniz yeri iyi seçmeniz gerekiyor. Çünkü 6-7 ay öncesinden yapacağınız bir otel rezervasyonu tatil günün geldiğiniz zaman başka yere gitmek istediğinizde tamamen boşa gidecektir. Siz de para verdiğiniz için rezervasyon yaptığınız yere gidecek ama ruhsal açıdan hiç dinlenemeyeceksiniz. Bu nedenle araştırmanızı iyi yapın mesela Kışın Gezilecek En Güzel Ülkeler yazımıza bir göz atın. Listelediğimiz ülkelerden bazıları aynı zamanda yaz tatilinizde de tercih edebileceğiz ülkeler olup gerçekten çok güzel bölgelerdir. Ayrıyetten erğer Türkiye’de bir tatil düşünüyorsanız  Türkiye’de Kışın Gezilecek En Güzel 5 Yer yazımıza da göz atabilirsiniz.

3. Rezervasyon Yapacağınız Oteli/Turu İyice Araştırın

Erken rezervasyon otelleri listelerinde övülen otelleri ya da eğer tur dahilinde bir tatil istiyorsanız bulduğunuz tur şirketlerini iyice araştırın. Çünkü birçok şirket kendilerini övdükleri sahte yorumlar ile müşterilere yönelik bir algı yaratabiliyorlar. Buna dikkat edin. Birçok farklı kaynaktan araştırma yapın. Tek bir kaynağa sakın güvenmeyin.

4. Erken Rezervasyon Firmanızı İyi Seçin

Karayipler
Karaiplerde Tatil ve Gezi
tatilsaati.com

Sırf daha ucuz diye bilinmeyen ya da güvenilir olmayan rezervasyon firmalarına güvenmeyin. Birçok insan bu konuda ne yazık ki dolandırılabiliyor. Daha bilindik, daha güvenilir firmaları tercih edin. Ama yinede araştırın, firmalar hakkında yapılan yorumlara mutlaka dikkatlice göz atın.

5. Erken Rezervasyon Sigortası Yaptırın Ve İptal Ücretini Öğrenin

Ben erken rezervasyon yaptırmak isteyen herkese rezervasyon sigortası yaptırmalarını öneriyorum. Çünkü olası bir durumda tatilinizi iptal etmek zorunda kalırsanız bu durumdan zararsız bir şekilde çıkabilirsiniz. Bu nedenle rezervasyon yaptırdığınız firmaya iptal ücreti alıp almadığını sorun. Eğer almıyorlarsa sigorta yaptırmanıza pek gerek kalmayabilir ancak ben yinede yaptırmanızı öneririm.

6. Heyecanlı Bir Şekilde Tatil Gününüzü Bekleyin

Sıra heyecanlı bir şekilde tatil gününüzü beklemeye kaldı. Ancak ben yinede tatil yapacağınız bölgeyi araştırıp gezilip görülecek yerleri de araştırmanızı öneriyorum. Tatilden döndüğünüz zaman “Keşke şurayı gezseydim” dememek için iyi bir tatil planlaması gerçekten hayat kurtarabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.