Let’s travel together.

En Güzel Büyükada Plajları

0 4

Büyükada, İstanbul’a tıkılı kalmış bizlerin en güzel kaçış rotalarından bir tanesidir. Eğer yakın şehirlere gitmeye enerjiniz ve vaktiniz yoksa ada ziyaretleri fazlasıyla rahatlatıcı olabiliyor. Bende bu sebeple Büyükada plajları arasında en çok tercih edilenlerine bir gözatmanızı istedim. Lafı fazla uzatmadan hemen Büyükadaplajları listemize geçelim.

Grand Pasha Girne

1. Eskibağ Plajı

Büyükada Eskibağ Plajı
Büyükada Eskibağ Plajı

Büyükada plajlarının en güzelleri arasında yer alan Eskibağ Plajı, ulaşılması zor bir konumda olsa da çekeceğiniz yorgunluğa kesinlikle değiyor. Konum olarak adanın arkasında büyük tur yolu üzerinde yer alıyor. Dilerseniz deniz manzarasını izleyerek yürürsünüz dilerseniz ki merkezden kalkan motorlara binerek 25 dakika gibi kısa bir sürede plaja varabilirsiniz. Tercih sizin. Giriş ücretleri ise hafta içleri 20, hafta sonları 30 TL.

Cratos Girne

2. Büyükada Halik Koyu Plajı

Halik Koyu Plajı
Halik Koyu Plajı

Halik Koyu Plajı, Büyükada’nın en temiz plajı olarak bilinir. Eskibağ Otel tarafından işletilen bir plaj olan Halik Koyu Plajı, plaja inmeden önce kamp ve piknik yapılabilen yerleri de sizlere sunuyor. Plajda şemsiye, şezlong, minder ve duş hizmetleri bulunuyor. Giriş ücretleri ise hafta içleri 20, hafta sonları 30 TL.

3. Aya Nikola Plajı

Büyükada Aya Nikola Plajı
Büyükada Aya Nikola Plajı

Aya Nikola Plajı, en durgun, dalgasız Büyükada plajı olarak bilinir. Merkezden yürüyerek 1 saat gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Dilerseniz motor seferleriyle de ulaşabilirsiniz ama bence yürüyerek gidip manzara seyretmek çok daha güzel olabilir. Diğer Büyükada plajlarına göre biraz kalabalık olan Aya Nikola Plajı, şemsiye, şezlong, minder ve duş hizmetlerini sizlere sunuyor. Giriş ücretleri ise hafta içleri 25, hafta sonları 35 TL.

Dünyada Görülmesi Gereken 5 Müze

4. Prenses Koyu Plajı

Prenses Koyu Plajı
Prenses Koyu Plajı

Prenses Koyu Plajı, Prenses Butik Otel’in hemen önünde bulunuyor. Ayrıca plaj şemsiye, restoran, şezlong ve duş gibi temel ihtiyaçları da karşılıyor. Diğer plajlara olduğu gibi Prenses Koyu Plajı’na da motosikletler kalkıyor. Dilerseniz hiç yorulmadan atlayıp gidebilirsiniz. Eğer “Ben yürümek istiyorum.” diyorsanız aşıklar yolunu takip etmeniz gerekiyor. Giriş ücretleri ise hafta içi 30, hafta sonu 40 TL.

5. Büyükada Beach Club

Beach Club
Beach Club

Eğer hafta sonu partilemek ve eğlenmek istiyorsanız Büyükada Beach Club harika bir seçenek olabilir. Hatta Beach Club, canlı performans partileri bile oluyor. Merkezde iskele yanından kalkan ücretsiz motor servisi ile bu güzel eğlence merkezine gidebilir ve keyfinize bakabilirsiniz. Giriş ücretleri ise hafta içi 40, hafta sonu 60 TL.

Türkiye’nin En Güzel 6 Bahar Festivali

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.