Let’s travel together.

Dünyanın En Güzel Saklı Kalmış Tatil Adaları

0 5

Bazılarımız gizli saklı kalmış adaları çok sever. Aslında hemen hemen hepimiz tatil adaları denildiği zaman her yeri severiz :). Şimdi bu iki unsur tatil ile birleşince ortaya çok güzel şeyler çıkabiliyor. Bugün sizlere gizli kalmış dünyanın en güzel tatil adalarından bahsedeceğim. Bu adalara elbette turlar düzenleniyor. Ama inanın bana kalabalık olduğunu ne gördüm ne de duydum.

Hem doğa ile iç içe kalacaksınız hem de eşsiz manzaralarda yüzeceksiniz. Lafı fazla dolandırmadan hemen dünyanın en güzel adaları listemize geçelim!

Gazimağusa Otelleri

Salina – İtalya | Tatil Adaları

Salina Adası
Salina Adası

Salina adası, benim ilk duyduğumda inanamadığım adalardan bir tanesi. Çünkü kendisi Dünya’daki en gizli adalardan bir tanesi. İtalya’da bulunan Salina adası, yol kenarına dizilmiş üzüm bağları ve ağaçların bütünlüğü içinde sizi bekliyor. Eğer küçük ve sessiz bir kaçamak peşindeyseniz. Salina adası harika bir tercih olabilir. Salina Adası volkanik çakıltaşlı plajları, birbirinden lezzetli yemekleriyle tam saklanmalık bir yer. Sahilden güneşin batışını mutlaka izlemelisiniz.

Amasra Gezi Rehberi | Amasra Gezilecek Yerler

Kastellorizo – Yunanistan ( Meis Adası)

Kastellorizo | Tatil Adaları
Kastellorizo | Tatil Adaları

Beyaz ve mavinin büyüleyici manzarasına şahit olun! Yunanistan’daki Kastellorizo adası, Dünya’daki en gizli adalardan bir tanesi. Adaya ilk gittiğinizde sizi kıyı boyunca uzanan mavi-beyaz sandalyeli kareli kareli masa örtüleri karşılıyor. Hemen gözünüzde canlandı değil mi? Eğer sezonunda giderseniz adada ortalama 300 kişi oluyor. Eğer bu sayı size kalabalık geldiyse adaya sezon sonunda da gidebilirsiniz. Gayet güzel ve sıcak oluyor :). Adaya uzaktan baktığınızda Yunanistan’ın simgesi rengarenk evleri ve tekneleri karşısında iyi ki gelmişim diyeceğiniz bir atmosfer var Kastellorizo Adası’nda.

Gazimağusa Günlük Turlar

Pantelleria – İtalya | Tatil Adaları

Pantelleria Adası
Pantelleria Adası

Konu Dünya’daki gizli kalmış adalar olunca İtalya’daki Pantelleria adasını listeye eklememek olmazdı. Bu ada, Tunus ve Sicilya arasında bir yerde sıkışmış kalmış. Ada, sert esen rüzgarları ile meşhur. Morak tabiatı ve çöl sıcakları ile kendinizi Afrika’nın tam ortasında bulabilirsiniz. Volkanik siyah kayalıklarıyla ünlü olan Pantelleria adası, sadece kayalıklardan denize girmenize izin veriyor. Adada plaj olmaması her ne kadar dezavantaj olsa da bu durum adanın güzelliğini kesinlikle değiştirmiyor.

Türkiye’nin En Bilindik Arkeoloji Rotaları

Vis – Hırvatistan

Vis Adası | Tatil Adaları
Vis Adası | Tatil Adaları

Dünyanın en gizli adaları denildiği zaman Hırvatistan’ın en büyük adası olan Vis’i listemize eklemeden olmaz. Çakıl taşlı kumsalı ile herkesin gönlünü feth eden Vis Adası, adeta masal kitaplarından fırlamış gibi. Enfes balıkları tadıp leziz şarapları deneyebilir ve gecenize renk katabilirsiniz. Vis adası, genel olarak çok fazla ziyaretçi almıyor. Bu yüzden sessiz ve huzurlu bir ada olmasıyla da büyük avantaj sağlıyor.

Dünyanın en gizli kalmış adaları listemiz bu kadardı. Eğer bir tanesine gidip tatil yapmak isterseniz bize deneyimlerinizi mutlaka aktarın :).

Gazimağusa Gezi Rehberi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.