Let’s travel together.

Çilingoz Gezi Rehberi | Çilingoz Nasıl Bir Yer?

0 4

Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamak yapmak istiyorsanız sizi muhtemelen daha önce hiç görmediğiniz bir yere götürebiliriz. Çatalca Çilingoz’un sizin hafta içi stresinize iyi geleceğine eminiz. Üstelik İstanbul’a yakın olmasıyla da ulaşımı oldukça kolay bir yer. Tabi ki gitmeden önce Çilingoz ile ilgili tüm detayları da öğrenmek gerek.

Kıbrıs Gazimağusa Otelleri

Çilingoz Hakkında

Çilingoz
Çilingoz

Çilingoz aslında tam da deniz severlere göre bir yer diyebiliriz. Ama maviye doymuş olan bu yer tabi ki yeşili de bol olduğu için doğa severlerinde uğrak noktası. Çilingoz’a doğru giderken de en çok etkileneceğiniz şey karşınıza çıkan manzaradır. Sizi öyle karşılayacak ki ilk gördüğünüz andan itibaren kayalıklarının üzerinden mavi sularına atlamamak için zor duracaksınız. Kamp kurmak isteyenlerin de çok fazla tercih ettikleri bir yer burası. Öyle ki sol tarafı kamp kuranların sağ tarafı deniz sevelerin olarak ayrılmış durumda. Çilingoz için balık cenneti de diyebiliriz. Kefal, sazan balıkları kendini sahile vurmuş durumda. Kayalıklara çıktığınızda da telefonlarınızı ve fotoğraf kameralarınızı hazırlayın çünkü akvaryum size görsel bir şölen sunuyor.

Bu hafta sonu tatilinizi Çilingoz’un Istranca Milli Parklar sahasında kamp kurarak gerçekleştirebilirsiniz. Ynınızda çadırınız yoksa içinde yataklı kiralık çadırlar tercih edebilirsiniz. Kamp alanlarında yeme-içme, kabin, duş ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik Jandarmalarla da sürekli korunan bir yer. Kamp için en uygun zaman ise Haziran-Eylül arası.  Günübirlik gitmek istiyorsanız da saat 20:00′ a gelmeden yola çıkmanızı tavsiye ederiz. Unutmayın Milli Parka giriş de ücretlidir.

Tarsus Gezi Rehberi | Tarsus’ta Gezilecek Yerler

Çilingoz’da Yemek Keyfi

Kamp alanında yemek çeşidi de oldukça geniş. Et çeşitleri, piliç ızgara, köfte, büfe, çardak kafesi, çay bahçesi, yemek için tercih edebileceğiniz alanlar. Bu alanlara Çatalca’yı da ekleyebiliriz tabi ki. Çatalca’da yapay şelaleri etrafında güzel bir kahvaltı sofrasında karnınızı doyurabilirsiniz. Serpme kahvaltı, sahanda yumurta, menemen, limitsiz çay hatta Adana, Urfa, şiş kebap çeşitleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Çilingoz her yönüyle zengin bir ilçe. Yazı-kışı ayrı ayrı güzel olan Çilingoz’un tabi ki en çok seçilmesinin nedenlerinden biri İstanbul’a yakın olması. Bize sorarsanız yoğun şehir temposundan ayrılıp küçük bir tatil için harika bir yer.

Girne Gezi Rehberi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.