Let’s travel together.

Bodrum Plajları | Bodrum’un En Güzel Koyları

0 27

Bodrum, Türkiye’nin en çok turist alan tatil yerlerinden bir tanesi. 67 mavi bayraklı plajı ile Bodrum, ülkemizin en mavi bayraklı tatil beldelerinden en çok ziyaret edileni olarak biliniyor. Her ne kadar son zamanlarda güzelliğini biraz kaybettiği şeklinde yorumlar alsa da hala pek çok insan Bodrum’a aşık olarak her yaz tatilini orada yapar.

Fakat şu belli ki artık Bodrum’da Bodrumludan çok turist var. Bu nedenle turistler tatil beldesinde nerede nasıl vakit geçireceğini pek bilemez hale geldi. Bende bu doğrultuda bir gezi rehberi yazısı yazmak istedim. Bu yazıda Bodrum’un en güzel koylarından en temiz plajlarına kadar tüm ayrıntıları inceledim.

1. Kargıcak Koyu | Bodrum Plajları

Kargıcak Koyu
Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu, Bodrum’un belkide en az bilinen koyudur. Kargıcak Koyu ulaşılması zor bir koy olduğu için insanlar tarafından pek bilinmiyor. Ancak keşfeden de bu koydan ayrılamıyor. Suyunun bulanık olduğunu illaki birilerinden duyarsınız. Bunun nedeni eskiden Kargıcak Koyu’na tekne turları düzenleniyormuş. Bu nedenle su bulanık kalmış. Sonrasında tekne turları yasaklanmış.

Ancak bu tarz söylemlere aldanmayın. Kargıcak Koyu, hem manzarasıyla, hem sessizliğiyle hem de huzuruyla size kesinlikle eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Kıbrıs Otel Fiyatları

2. Torba Koyu

Torba Koyu Bodrum Plajları
Torba Koyu Bodrum Plajları

Torba Koyu, Bodrum merkeze oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Eğer biraz ormanlık alanda takılmak istiyorsanız ben Güvercinlik çevresinde konaklamanızı tavsiye ederim. Torba’da Türk sinemasından pek çok yazarı görebilirsiniz. Bu koy oldukça rahat ve sessiz olduğu için sanırım kafalarını en iyi burada dinleyebiliyorlar :).

Torba Koyu’nun denizi son derece ılık ve berrak. Bu açıdan son derece rahat bir yüzme imkanı sunuyor. Suyun berrak olmasının en büyük nedeni kumsalın taşlı olması.

Sömestır Tatilinde Ailecek Gidilebilecek Rotalar

3. Peksimet | Bodrum Plajları

Peksimet
Peksimet

Peksimet Koyu da pek çok insanın bilmediği bir yerdir. O kadar bilinmiyor ki mis gibi koyda tuvalet ve giyinme kabini bulunmuyor. Ücretsiz şezlonglar var ama giyinme kabini ve tuvaletin olmaması Peksimet’i çok sıkıntılı bir yer haline getiriyor. Ama bu bilgiyle hazırlıklı olarak giderseniz belli başlı çözümler yaratabilirsiniz. Eğer sıkıntı yaşamazsanız Peksimet harika bir deneyim olabilir.

Ayrıca sahil ve deniz tabanı tamamiyle kum olduğu için rahatça yüzebilirsiniz. Her ne kadar kum olduğu için kirlenme ihtimali çok daha çabuk olsa da Peksimet bir çok Bodrum ziyaretçisi tarafından bilinmiyor. Bu nedenle rahat rahat yüzebileceğinizi düşünüyorum.

Kıbrıs’ta Üniversite Okumak

4. Akyarlar

Akyarlar | Bodrum Plajları
Akyarlar | Bodrum Plajları

Akyarlar, Bodrum’un en güzel denizlerinden bir tanesi. Deniz en çok soğukluğu ile biliniyor. Gerçekten soğuk :). Ayrıca en az Torba Koyu kadar berrak ve temiz olan Akyarlar denizi, senelerdir sessizliği ve sakinliği ile pek dikkat çekmese de Bodrum’u iyi bilenler tarafından yılın her döneminde ziyaret ediliyor.

Ancak yavaş yavaş keşfedilen bu denizin tadını tıka basa dolmadan önce çıkarmanızı öneririm.

Kıbrıs’ta Ne Yenir?

5. Bonus: Torba Koyu’nun Biraz Daha İlerisi | Bodrum Plajları

Bonus: Torba Koyu'nun Biraz Daha İlerisi
Bonus: Torba Koyu’nun Biraz Daha İlerisi

Torba Koyu, biraz ilerisinde harika bir cennet saklıyor. Ben bu saklı cenneti etrafı yürüyerek keşfetmek için farketmiştim. Sonradan internette yaptığım araştırmalardan anladım ki burayı tek tük bilen birileri varmış. Şimdi size bu saklı cennete nasıl gideceğinizi anlatacağım.

Yürüyerek:

Torba’daki Torba Kafe’den sonra aynı yoldan düz devam edin. Bir süre sonra yol bozulacak. Bu bozuk yol o kadar kötü belkide bir yol olduğunu bile anlamayacaksınız. Bu yolda yaklaşık 30 dakika yürümeniz gerekiyor. Yolu kaybetmezsiniz zaten etraf tamamen ağaçlık ya da dağlık. Yol bittiği zaman efsane bir yere çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.