Let’s travel together.

Antalya’nın Tarihi Tatil Yeri Demre Gezi Rehberi

0 4

Yaz ayları her geçen gün daha da yaklaşıyor. Haliyle hepimiz tatil planı derdindeyiz. Bende bu yüzden Anltaya’nın en sevilen fakat fazla bilinmeyen yerlerinden olan Demre’yi size anlatmak istedim. Demre, tarihiyle ne kadar etkileyici olsa da içinde barındırdığı aktiviteler nedeniyle epey bir ziyaretçi alıyor. Hatta ziyaretçilerin çoğu Demre’de yapabileceği aktiviteler için Demre’ye gidiyor. Ben de size bu şirin tatil yerinde gizli kalmış doğal güzelliklerden bahsetmek istiyorum. Lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim.

Gazimağusa Otel Fiyatları

Demre Nasıl Bir Yer?

Demre
Demre

Demre, Antalya’da bulunur olmasının getirdiği gece hayatının rengini fazlasıyla almış durumda. Elbette bir Marmaris ya da Bodrum gibi olmasa da gerçekten çok eğlenceli dakikalar geçirebiliyorsunuz. Ama Demre’deki tatilinizde gece hayatından biraz uzaklaşmanızı önerebilirim. Çünkü Demre, eğlenmek dışında yapabileceğiniz pek çok aktiviteyi bünyesinde barındırıyor. Eğer tatil yerinin tarihi geçmişine vakit ayırmak isterseniz vakit geçirebileceğiniz harika rotalar var. Şimdi bu gezilecek yerlere gelelim.

Türkiye’nin En Sakin Tatil Yeri | Sığacık Gezi Rehberi

Demre Gezilecek Yerler

Kekova

Kekova
Kekova

Antalya’ya giden tatilciler mutlaka Kekova’ya uğrar. Kayalıklar üzerinde konumlanmış bir güzellik olan Kekova, sadece teknelerle gidebileceğiniz bir yer. Karadan ulaşım yok. Tam yanında Dolkisthe Antik Kenti bulunan Kekova, berrak suyun altında kalmış antik kenti izleyebileceğiniz nadir yerlerden bir tanesi. Eğer Demre’ye gitmek isterseniz Kekova’ya mutlaka uğrayın.

İstanbul Görülmesi Gereken En Güzel Yerler

Myra

Myra, Demre merkezinde bulunan ve Likya’ya ait olan bir kent. Hatta rivayete göre Noel Baba’nın memleti olduğun söyleniyor. Myra gezinizde kaya mezarlıkları, Romalılardan kalan tiyatroyu ve Noeal Baba Kilisesi’nin gezmenizi kesinlikle öneriyorum. Eğer Demre’nin tarihi yanını da gezmek isterseniz Myra kaçırmamanız gereken kentlerden bir tanesi.

Demre’de Ne Yenir?

Demre’de yemek yiyebileceğiniz en güzel ve en uygun yer Çayağzı mevkii. St. Nikolas Kilisesi çevresindeki restoranlar eminim çok hoşunuza gidecektir. Eğer gözleme seviyorsanız Simena’da ayran ve gözleme yiyebilirsiniz. Fakat Demre’nin en meşhur yemeği mavi yengecin tadına kesinlikle bakmanızı öneriyorum.

Çilingoz Gezi Rehberi | Çilingoz Nasıl Bir Yer?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.