Let’s travel together.

Almanya Gezi Rehberi | Gezilecek En Güzel 5 Yer

0 10

Almanya, gezilecek yerler konusunda Avrupa’nın en çok tercih edilen ülkelerinden bir tanesi. Her bir köşesi farklı zenginliklere sahip olan ülkenin Berlin, Münih, Hamburg, Bremen ve Düsseldorf şehirleri en çok turist çeken bölgelerinden. Bizler de listemizde bu şehirlere yer vereceğiz. Ha bu arada eğer aklınızda bir tatil varsa ve erken rezervasyon yapmak istiyorsanız Erken Rezervasyon Yapmanın Püf Noktaları yazımıza mutlaka göz atın.

Almanya, tahmin edeceğiniz gibi dünyanın en çok göç alan ülkelerinden bir tanesi. Köklü tarihi ve yaşam olanakları ile dünyanın dört bir yanından insanların her konuda ilgisini çeken bu güzel ülke, özellikle sıcaklıkların artmasıyla gez<gezilip görülmesi gereken yerleriyle epey ilgi çekiyor. Sizler de Almanya gezilecek yerler konusunda bir öneri listesi arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Almanya Gezi Rehberi | Gezilecek Yerler Listesi

Almanya, sanat, müzik, felsefe, mimari ve tiyatro gibi pek çok kategoriden insanın ilgisini çekmeyi başarıyor. Dediğimiz gibi köklü bir tarihe sahip olduğu için bu saydığımız alanlarda gerçekten görülmesi gereken eserlere sahipler. Avrupa medeniyetine de çok büyük katkıda bulunan ülke, kültürel ve tarihi gezilecek yerler ile ön plana çıkıyor. Konuyu daha fazla uzatmadan Almanya Gezi Rehberi listemize geçelim.

1. Berlin / Almanya

Almanya / Berlin
Almanya / Berlin

Almanya denildiği zaman akla hemen Berlin gelir. Çünkü Berlin, renkli gece yaşantısı, dar ve sanatsal sokaklarında organize edilen faatiletleriyle büyük ilgi toplayan bir başkent. Bizce Berlin, Almanya’da gezilecek yerler listelerinin her zaman en başında olmalı. Şehrin tam merkezinde 1989’da yıkılan Berlin Duvarı ile büyük önem kazanan ve turistlerin en uğrak noktalarından birisi olan Postdamer Meydanı mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Berliner Dom, Brandenburg Kapısı, Gendarmenmarkt, Bellevue Sarayı, Olympiastadion ve Charlottenburg Sarayı gibi  mimari yapıtları gezerek tarihi anlara şahit olabilirsiniz.

2. Münih

Münih, Bavyera eyaletinin başkenti olarak bilinen yaklaşık 2 milyon kişiye ev sahipliği yapan harikulade bir şehir. Şehrin gezilecek pek çok müzesi, sarayı ve bahçesi bulunuyor. Bunlardan birer tane söyleyecek olursak BMW Müzesi, Munich Residenz, Frauenkirche ve Nymphenburg Sarayı, Theatinerkirche ve İngiliz Bahçesi şehrin en gezilip görülesi yerlerindendir. Daha eski bir tarihi havaya sahip olan Münih, kiliseleri ve meydanları ile insanın içini eski zamanların huzuruyla dolduruyor. Ayrı her yıl Ekim ayının başlarında düzenlenen Oktoberfest biraz festivali mutlaka katılmanız gereken festivaller arasında.

3. Hamburg

Almanya / Hamburg
Almanya / Hamburg

Hamburg, 1200 yıllık köklü geçmişiyle adeta yürüyen bir tarih kitabı. Bünyesinde bulunan 100’e yakın konsolosluk ile “Dünyaya Açılan Kapı” olarak bilinen Hamburg, Alster ve Elbe nehirleri arasında konumlanıyor. Şehir, pek çok doğal göl ve tabiat parkına ev sahipliği yapıyor. Bizce Hamburg gezinize ilk önce Rathausmarkt caddesinden başlayın. Çünkü Hamburg, caddeleri ve ara sokaklarıyla da oldukça dikkat çekici. Sonrasında Hamburg Belediye Binası’nı gezebilirsiniz. Farklı bir deneyim olur. Ardından kalacağınız gün sayısına göre Kunsthalle Hamburg, Uluslararası Denizcilik Müzesi,  Elbphilharmonie, Hamburg Museum ve Aziz Nikolai Kilisesi gibi önemli noktaları gezinize ekleyebilirsiniz.

4. Bremen

Bremen
Bremen

Bremen, Kuzey Denizi’ne yaklaşık 60 km uzaklıkta yer alıyor. Kültürel liman kendi olarak bilinen ve anlatılan Bremen, özgün mimarisi ile de oldukça beğeniliyor. Almanya’nın diğer kentleri gibi Bremen de sanat, tarih ve mimari açıdan fazlasıyla zengin bir şehir. Bremen ayrıca dünya çapında başarısı ve ünü bulunan kahve firması Jacobs’un ve birada öncü markalardan olan Becks’in doğduğu yerdir.

5. Düsseldorf / Almanya

Düsseldorf
Düsseldorf

Hep tarihi, mimari ve sanatsal açıdan göze çarpman şehirlerden bahsettik. Bu sefer de iş ve finans şehirlerinden birisi olan Düsseldorf’a değinelim. Düsseldorf, ülkenin en kalabalık 7. ve ticaret, finans ve fuar şehri olarak biliniyor. 2. Dünya Savaşı’nın ardından Batı Almanya kısmına geçen modern kent festival haftaları sayesinde de her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Bizim gezmenizi önereceğimiz yegane 2 müze var. Bunlardan bir tanesi Doğa Tarihi Müzesi diğeri de Avrupa Bahçe Sanatı Müzesi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.