Let’s travel together.

4 Gün Kıbrıs Turu’nda Sizi Neler Bekliyor?

0 3

Kıbrıs turları Türkiye’deki tatilcilerin en çok tercih ettiği turlardan bir tanesi. Eğer bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle siz de ya bu deneyimi ilk defa yaşamak istiyorsunuzdur ya da çok beğendiğiniz için tekrar düşünüyorsunuzdur. Okumaya devam edin çünkü size bu turda nelerle karşılaşacağınızı anlatacağım. Yaz ayları yaklaşıyor. Haliyle çoğumuz tatil planları yapmaya başladı bile. Kıbrıs, tatil için harika bir yer ve bence 2020 yılının da trendi olacak. Buyrun tatil turumuzun detaylarına geçelim.

2020 Vizesiz Yurt Dışı Turları

Gün 1: İstanbul – Kıbrıs

Kıbrıs
Kıbrıs

Öncelikle şunu belirteyim her Kıbrıs tatil turu satan firma size bu anlatacaklarımı %100 sunmayabilir. Her firmanın ya da her turun kendine has bazı artıları ya da eksileri olabilir. Ben bu yazıyı kendi tecrübeme dayanarak yazıyorum. Satın alma işlemi yapmadan önce tur ayrıntılarını iyi incelemenizi öneriyorum.

Sabiha Gökçen Havalimanı ya da İstanbul Havalimanı’ndan sabah Anadolu Jet veya Türk Hava Yolları ile tatiliniz başlıyor ve Kıbrıs Ercan Havalimanı’na iniyorsunuz. Sonrasında tur rehberi ile buluşuyor ve seçmiş olduğunuz otele doğru yol alıyorsunuz. Herkes odasına yerleştikten sonra o gün serbest zaman olarak geçiyor. İkinci günü heyecanla bekliyorsunuz.

2020 Yunan Adaları Turları

Gün 2: Lefkoşa – Gazimağusa

Lefkoşa – Gazimağusa | Kıbrıs
Lefkoşa – Gazimağusa | Kıbrıs

Sabah kahvaltınızı otelde yaptıktan sonra Lefkoşa – Gazimağusa Turu için harekete geçiyorsunuz. Rehber eşliğinde harika manzaralar ve tarihi yerler görüyor bol bol fotoğraf çekiyorsunuz. Dilerseniz belli yerlerde denize de girip üstünüzdeki sıcaklığı atabiliyorsunuz. Otele döndüğünüzde ise güzel bir akşam yemeği sizi bekliyor. Daha sonra kişisel aktiviteleriniz varsa tüm gün serbest zaman olarak veriliyor. Bu süreçte ister alışveriş ister eğlence her şeyi yapabiliyorsunuz.

Gün 3: Girne – Beşparmak Dağları

3. günün sabahında otelde alınan sabah kahvaltısının hemen sonrasında Girne – Beşparmak Turu için yola çıkıyorsunuz. Bu tur oldukça detaylı bir kültür turu olarak biliniyor. Bol bol bilgi edindikten ve yine fotoğraf çektikten sonra tekrar otelinize dönüyorsunuz. Akşam yemeği sonrasında tekrar serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebiliyorsunuz. Benim önerim çarşıları gezmeniz. Gidebildiğiniz tüm bölgenin kalabalık çarşılarını gezip dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ya da keşif deneyimleri elde edebilirsiniz.

Likya Tarihi Tekne Turu | Tatil Fiyatları

Gün 4: Kıbrıs – İstanbul

Kıbrıs
Kıbrıs

Ve geldik turun son gününe. 4. günde havaalanı transfer saatinize kadar serbest zaman ile istediğinizi yapabilirsiniz. Fakat zamanınızı iyi hesaplayın çünkü emin olun transfer saatine geç kalmak istemezsiniz. Beklenen vakit geldikten sonra İstanbul’a dönüyorsunuz ve arkanızda 4 günlük harika bir tur bırakmış oluyorsunuz. Bu yazıyı 10-15 dakikada okumuş olabilirsiniz ama inanın bana bu 4-5 günlük tatil gerçekten çok eğlenceli ve dolu geçecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.