Let’s travel together.

2019 Yılında En Çok Turist Çeken Şehirler

0 11

2019 yılında en çok turist çeken şehirler listemize hoş geldiniz! İnsanlar, turistik bir gezi yapmak istedikleri zaman genellikle başka turistler tarafından ziyaret edilmiş yerlere gitmeyi tercih ederler. Çünkü yılda belkide bir iki kere seyahate çıkma tatil yapma fırsatı karşımıza çıktığı için bu fırsatı kötü değerlendirmek istemeyiz. Bu nedenle herkes ziyaretçi yorumlarını okuyabileceği bir şehri gezmeyi tercih ediyor. Bu nedenle ben 2019 yılının en çok turist alan şehirleri listesini sizler için hazırlamak istedim. Buyrun listeye geçelim!

2019’un En Çok Turist Çeken Şehirleri

1- Londra

Londra | En Çok Turist Çeken Şehirler
Londra | En Çok Turist Çeken Şehirler

İngiltere’nin Thames Nehri kıyısındaki tarihi başkenti, yıllık 30 milyona yakın kişi tarafından ziyaret ediliyor. Londra bu sayı ile dünyanın en çok ziyaretçi alan şehri olarak biliniyor. 30 milyon ziyaretçinin büyük çoğunluğu ise Harry Potter hayranları olarak göze çarpıyor. Çünkü Warner Bros Londra Stüdyosu Turu, Londra’nın en çok turist çeken yerlerinden bir tanesi. Stüdyoya giriş ücreti ise 80 Sterlin.

Londra’nın en çok ziyaretçi çeken yerlerinden bir tanesi de Kraliçe Victoria’nın 200’üncü yaş gününü kutlayan Kraliçe II. Elizabeth’in resmi konutu olan Buckingham Sarayı. Saraya giriş için 24 dolar gibi bir ücretin ödenmesi gerekiyor. Ayrıca hepimizin hem oyunlardan hem de filmlerden bildiğimiz o meşhur devasa dönme dolap da Londra’da bulunuyor. Thames Nehri’nin hemen kıyısındaki dev dönme dolaba Londra’nın turist kaynağı diyebiliriz.

Türkiye’de Ucuz Tatil Yapabileceğiniz En İyi 5 Yer!

2 – Paris | En Çok Turist Çeken Şehirler

Paris
Paris

Geçtiğimiz yıl dünyanın en çok ziyaretçi alan ikinci şehri Paris olarak karşımıza çıkıyor. Paris, Louvre Müzesi ile meşhur bir şehir. İçinde Mona Lisa eserini barındıran müzenin giriş ücreti 15 eurodan başlıyor. Bu devasa müzeyi bir günde tamamen gezmeniz de mümkün değil. İçerisinde binlerce sanat eseri barındıran bu müze dünyaya sanat anlamında yön vermiş pek çok sanatçının da eserlerini barındırıyor.

Paris, aynı zamanda Versay Sarayı ile de ünlüdür. Ancak bazen saray o kadar kalabalık oluyor ki ziyaret etmek yerine saray içinde yürümeye çalışmış olabiliyorsunuz. Bu nedenle doğru bir tarih planlaması yapılmalı.

Yeşil Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

3 – Roma

Roma | En Çok Turist Çeken Şehirler
Roma | En Çok Turist Çeken Şehirler

Roma, alınan verilere göre yılda ortalama 7 ila 10 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinden bir tanesi olan Roma, tarihi ve kültürel zenginliği ile ön plana çıkıyor. Şehrin en büyük simgeleri ise hepimizin aşina olduğu ve gidip görmek istediği Antik Roma dönemlerinden kalma Kolezyum, Konstantin Arkı, Pantheon Tapınağı ve Trevi Çeşmesi.

Roma ayrıca yıllık 5 milyon turisti bünyesine çekmeyi başaran Vatika müzesine de sahip. Ancak yine müzeye gitmek için doğru bir tarih belirlemeke gerekiyor. Çünkü gittiğiniz zaman kendinizi boğucu bir kalabalığın tam içinde bulabilirsiniz.

2020 Yılının En Çok Tercih Edilen Avrupa Turları | 2020 Yurtdışı Turları

4 – Bali | En Çok Turist Çeken Şehirler

Bali
Bali

Sizi Roma’dan alıp Endonezya’nın en egzotik adasına getirdik. Bali, koskoca bir yılın en çok turist çeken tatil yerlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bu adanın 1,2 ve 3. listedeki yerlerden farkı hem Asya’da olması hem bir ada olması hem de insanların oraya denizi ve plajı için gidiyor olması. Bildiğiniz gibi Tayland, Filipinler ve Malezya gibi pek çok ülke her yıl sıcak denizin ve güneşin tadını çıkarmak için çırpınan tatilcileri ağırlıyor. Bali ise tek başına tüm bu ülkelerden daha fazla turist ağırlayan bir ada.

Adanın en ünlü yerlerinden biri, her ay yaklaşık 120 bin ziyaretçiyi kendine çeken ve içerisinde yüzlerce maymunun yaşadığı Kutsal Maymun Ormanı’dır. Bali, muhteşem doğası ve bozulmamış ormanları ile herkesin hayallerindeki tatil yerlerinden bir tanesi. Adada ayrıca Batur adında bir volkanik dağ bulunuyor.

Tokyo Gezi Rehberi | Tokyo’da Gezilecek Yerler

5 – Barselona

Barselona | En Çok Turist Çeken Şehirler
Barselona | En Çok Turist Çeken Şehirler

Sizi tekrar Avrupa’ya götürüyoruz. Her ne kadar Asya, plajları ile yılın her döneminde dikkat çekse de Avrupa tarihi dokusu ile çok daha fazla turistin beğenisini kazanmayı başarıyor. 2017 yılında yaklaşık 9 milyon turist tarafından ziyaret edilen Barselona, İspanya’nın en ünlü şehirlerinden bir tanesi. En çok ziyaret edilen yeri ise mimarisi ile büyük özgünlüğe sahip olan Barselona Katedrali’dir.

Ayrıca bünyesinde 4 bin 251 eseri bünyesinde barındıran Picasso Müzesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir tanesi. Müze, Picasso’nun hayatını, çalışmalarını ve son günlerini konu alıyor.

Vizesiz Avrupa Ülkeleri | En Güzel 5 Ülke!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.